Connect with Us

I doli emri si pasues i Valverdes, trajneri i njohur injoron Barcelonën

La Liga

I doli emri si pasues i Valverdes, trajneri i njohur injoron Barcelonën

Publikuar

-

Pas rezultateve zhgënjyese të ndeshjeve të fundit, Ernesto Valverde është shumë pranë shkarkimit nga Barcelona. Mediat e afërta me klubin katalanas kanë filluar të nxjerrin dhe emrat kandidat për të zëvendësuar Valverden.

Një nga këto emra është edhe Marcelo Gallardo, që aktualisht drejton River Plate dhe po bën një punë shumë të mirë duke shkuar në finalen e Kupës Libertadores për të dytin sezon rresht, vjet fitoi trofeun ndaj rivalit historik, Boca Juniors.

I pyet në lidhje me zërat që e lidhin si trajner i ri i Barcelonës, trajneri argjentinas i ka hedhur poshtë të gjitha.

“Nuk kam dëgjuar asgjë. Nuk është bërë asnjë përpjekje, duke ditur vetë situatën në të cilën ndodhemi tani, pasi jemi në një pikë shumë të rëndësishme të sezonit dhe luajmë ndeshjet deçizive. Është e qartë që asgjë nuk mund të ma largojë mendjen nga objektivat që kemi me River Plate. Jam i lumtur këtu”, u shpreh Gallardo. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: