Connect with Us

Kosova publikon listën zyrtare për dy finalet e mëdha, një prurje e re dhe dy mungesa

Sport

Kosova publikon listën zyrtare për dy finalet e mëdha, një prurje e re dhe dy mungesa

Publikuar

-

Tekniku i përfaqësueses së Kosovës, Bernard Shaland, ka shpallur ditën e sotme listën e lojtarëve të grumbulluar për dy ndeshjet e fundit kualifikuese të Euro 2020 ndaj Çekisë në transfertë dhe Anglisë në shtëpi.

Pjesa thelbësore e skuadrës nuk ka pësuar ndryshime, ndërsa pasi ka marrë lejen e FIFA-s për t’u aktivizuar me Dardanët, mbrojtësi i Herenven, Ibrahim Dresheviq do të ketë mundësinë e debutimit. Ndërkohë, është grumbulluar edhe Herolind Shala, i cili ka pësuar një dëmtim me ekipin e Valerengës, megjithatë do të jetë i gatshëm për të dhënë kontributin e tij.

Nëse e hulumtojmë listën, konstatojmë se është rikthyer në përfaqësuese Besar Halimi, që së fundi ishte i skualifikuar për shkak të kartonëve. Bernard Berisha nuk është thirrur për shkak të lëndimit. Për arsye të njëjtë mungon edhe mbrojtësi Mirlind Kryeziu.

Sfida e parë e Dardanëve do të jetë ajo ndaj Çekisë më datë 14 nëntor. Një ndeshje e cila konsiderohet si një finale, pasi dy skuadrat ndahen në klasifikim vetëm me nga një pikë dhe janë në garë për vendin e dytë. Ndërsa ndeshja e dytë do të luhet në Prishtinë, në “Fadil Vokrri” ndaj Anglisë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: