Connect with Us

Mbyllet sfida, ja rezultati përfundimtar i ndeshjes Tirana-Vllaznia

Sport

Mbyllet sfida, ja rezultati përfundimtar i ndeshjes Tirana-Vllaznia

Publikuar

-

Tirana dhe Vllaznia janë ndalur në një barazim pa gola, në takimin e vlefshëm për javën e 12 të Superiores. Në stadiumin e zbrazuar për shkak të dënimit të bardhebluve, është mbyllur në këtë mënyrë klasikja e futbollit shqiptar.

Në fakt, shanset më të pastra i kanë pasur shkodranët për të gjetur avantazhin, por pa sukses. Fillimisht duke goditur traversën me Hygor në fillimin e lojës, atje ku pati edhe një festë të parakohshme në stafin e Vllaznisë duke menduar se topi hyri në rrjetë.

Ndërsa edhe Shtubina do të humbiste një rast flagrant teksa ndodhej thuajse i vetëm përballë portierit, por shpejtësia e tij linte për të dëshiruar dhe u mbyll në kohë nga mbrojtësit e Tiranës.

Ndërsa vendasit kërkuan të rrezikonin vetëm me goditjet nga distanca, ndërsa kjo pikë e marrë ndaj Vllaznisë, ishte maksimumi që mund të merrnin duke parë nivelin e lojës.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: