Momente paniku në Europa League/ Video: Mbrojtësi bie pa ndjenja pas një goditjeje të marrë në kokë

-

Wolves fitoi dje 1-0 ndaj Slovan Bratislava për ndeshjen e vlefshme për grupet e Europa League. Goli i vetëm i takimit u shënua në minutat e fundit nga Raul Jimenez.

Pak minuta përpara golit, ndodhi një episod dramatik, ku sulmuesi meksikan, Jimenez, tentojë të dërgojë topin në rrjetë përmes një roveshate, por goditi kokën e Kenan Bajriç. Mbrojtësi sllovak ra në tokë pa ndjenja dhe për më shumë se 10 minuta frikësoi lojtarët, stafet e dy ekipeve dhe gjithë të pranishmit në stadium.

Pas ndërhyrjes se mjekëve, ai u dërgua në spital ku është jashtë rrezikut për jëtën, por ende i shtruar. /CNA.al

Leave a Reply

Super ndeshje në Londër/ Arsenali me fitore spektakolare ndaj Evertonit të Ancelottit

-

Arsenali ka mposhtur Evertonin 3-2 në një prej ndeshjeve më të bukura të këtij sezoni. Gola dhe emocione pa fund në Emirates teksa të besuarit e Mikel Artetës vazhdojnë të tregojnë një përmirësim të dukshëm në krahasim me fazën e parë të sezonit. Miqtë e drejtuar nga Ancelotti arrijnë të gjejnë golin e avantazhit pas […]

Fitore bindëse e Man. United/ Shkëlqen blerja e bujshme e janarit

-

Janë mbyllur dy sfidat e orës 15:00 në Premier League, me Manchester United dhe Wolverhampton që kanë marrë fitore të pastra 3-0, respektivisht kundër Watford dhe Norëich. “Djajtë e Kuq” e kanë pasur të thjeshtë përballë Watford dhe e dominuan takimin në “Old Trafford”. Bruno Fernandes bëri një ndeshje të madhe, duke fituar një penallti […]

-

Manchester United ka gjetur edhe golin e tretë përballë Watford. Talenti 18-vjeçar, Greenwood, brenda zone ka lëshuar një të majtë të fortë duke finalizuar një aksion të rrjedhshëm të “Red Devils”. Ky ishte goli i pestë për sulmuesin këtë kampionat, ndërsa “Djajtë” kanë futur në kasafortë 3 pikët ndaj Watford.