Connect with Us

Momente paniku në Europa League/ Video: Mbrojtësi bie pa ndjenja pas një goditjeje të marrë në kokë

Premier Liga

Momente paniku në Europa League/ Video: Mbrojtësi bie pa ndjenja pas një goditjeje të marrë në kokë

Publikuar

-

Wolves fitoi dje 1-0 ndaj Slovan Bratislava për ndeshjen e vlefshme për grupet e Europa League. Goli i vetëm i takimit u shënua në minutat e fundit nga Raul Jimenez.

Pak minuta përpara golit, ndodhi një episod dramatik, ku sulmuesi meksikan, Jimenez, tentojë të dërgojë topin në rrjetë përmes një roveshate, por goditi kokën e Kenan Bajriç. Mbrojtësi sllovak ra në tokë pa ndjenja dhe për më shumë se 10 minuta frikësoi lojtarët, stafet e dy ekipeve dhe gjithë të pranishmit në stadium.

Pas ndërhyrjes se mjekëve, ai u dërgua në spital ku është jashtë rrezikut për jëtën, por ende i shtruar. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Premier Liga

Champions League: Atalanta e Gjimshitit bën mrekullinë, City poker golash

Publikuar

-

Është e pabesueshme ajo që ka ndodhur në Grupin C në Champions League. Atalanta e nisi mbrëmjen e sotme në vend të fundit të këtij grupi, por në mënyrë të mrekullueshme, ia ka dalë të kualifikohet si e dyta në grup. Dinamo Zagreb, skuadra favorite për të vazhduar rrugëtimin në Champions së bashku me Manchester […]

LEXO TE PLOTE
" "

Premier Liga

Champions League: Ylli i Man. City vendos rekordin e madh

Publikuar

-

Sulmuesi i Manchester City, Gabriel Jesus, shënoi golin e barazimit 1-1 në sfidën kundër Dinamo Zagreb. Braziliani vendosi një rekord në Champions me këtë gol të shënuar. Gabriel Jesus arriti në kuotën e 10 golave në Champions League vetëm 22 vjeç dhe 252 ditë, duke u bërë braziliani më i ri që arrin në këtë […]

LEXO TE PLOTE
" "

Premier Liga

Ronaldos do t’i ikë mendja/ Klubi anglez tallet keq me portugezin

Publikuar

-

Goli i Cesar Azpilicueta në fitoren 2-1 të Chelsea ndaj Lille, që i dha kualifikimin “Bluve” në 1/8 e finaleve të Champions League, ishte i dyti personal për mbrojtësin spanjoll në këtë edicion. Kjo statistikë u përdor nga klubi londinez për të lavdëruar kapitenin e ekipit, por në të njëjtën kohë edhe për t’u tallur […]

LEXO TE PLOTE
" "

Premier Liga

E bujshme/ Ekipi i madh anglez kërkon Milot Rashicën

Publikuar

-

I aftë për të dribluar në duelin një me një dhe goleador para portës. Milot Rashica i ka treguar të gjithë aftësitë e tij te Werder Bremen, ku ka shënuar 8 gola në 12 ndeshjet e para të këtij sezoni. Lojtari i përfaqësueses së Kosovës i ka mahnitur të gjithë me talentin e treguar në […]

LEXO TE PLOTE