Connect with Us

Muriqi shënoi dy gola sot për Fenerbahcen, por lajmi i fundit që vjen për Kosovën nuk është aspak i mirë

Sport

Muriqi shënoi dy gola sot për Fenerbahcen, por lajmi i fundit që vjen për Kosovën nuk është aspak i mirë

Publikuar

-

Vedat Muriqi ishte një nga më të mirët në fushë në fitoren 3-2 të Fenerbahce ndaj Kasimpasa, për javën e 11 të Superligës turke.

Sulmuesi dardan shënoi dy herë nga pika e bardhë e penalltisë 6′ dhe 44′ jo gjithçka ka shkuar mirë, pasi pati një duel të fortë në minutat e fundit të ndeshjes dhe është lënduar.

Muriqi ka thënë se ka lënduar pakëz nyjen e këmbës së djathtë, dhe do të duhet të pushojë disa ditë, por ende nuk dihet zyrtarisht sa problematik është ky lëndim.

Urojmë dhe shpresojmë që të jetë gati dhe në formë për dy finalet që Kosova ka javën e ardhshme ndaj Rep. Çeke dhe Anglisë për eliminatoret Euro 2020. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

VIDEO/ Kupa e Italisë, Juventusi dhuron spektakël ndaj Romës

Publikuar

-

Nga

Juventusi ka mundur Romën 3-1 në çerekfinalet e Kupës së Italisë dhe ka kaluar në turin tjetër ku pret me qetësi fituesin e përballjes Milan-Torino. Juventusi kaloi në avantazh në këtë duel që në minutën e 26-të më anë të Kristiano Ronaldos, i cili pas një sprinti në krahun e majtë, lëshoi një gjuajtje të […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Dënimi i Flamurtarit dhe Luftëtarit, Duka i del në krah FIFA-s dhe bën deklaratën e papritur

Publikuar

-

Nga

Presidenti i FSHF-së Armand Duka u pajtua me vendimin e FIFA-s për bllokimin e merkatos për dy klubet e futbollit shqiptar Flamurtarit dhe Luftëtarit për shkak se nuk kanë paguar plotësisht disa prej ish-futbollistëve të tyre.   Në “Forumin e Futbollit” të mbajtur në Universitetin Europian të Tiranës, kreu i FSHF-së shton se këto klube […]

LEXO TE PLOTE

Sport

VIDEO/ Gjyqtarët e Superligës për faqe të zezë, shikoni si ndikojnë hapur në rezultatet e ndeshjeve

Publikuar

-

Nga

Arbitrat e Kategorisë Superiore e kanë nisur vitin në mënyrën më të keqe të mundshme. Bluzat e zeza vijojnë që të mos kenë një performancë dinjitoze në fushën e blertë, duke qenë sërish direkt përcaktues në rezultatin e të ndeshjeve. Java 18-të rezultoi një katastrofë për sa i përket gjykimit. Gjithçka nisi që në ndeshjen […]

LEXO TE PLOTE