Connect with Us

Nuk po ngre dot kokë, Kombëtarja e femrave turpërohet keq nga Skocia

Kombëtare

Nuk po ngre dot kokë, Kombëtarja e femrave turpërohet keq nga Skocia

Publikuar

-

Kombëtarja shqiptare e femrave u mposht me rezultatin e thellë 5-0 nga Skocia në ndeshjen e luajtur pasditen e së premtes në “Elbasan Arena”, e vlefshme për eliminatoret e “Euro 2021”.

Kjo është humbja e katërt në 4 ndeshje për vajzat kuqezi, të cilat renditen në vendin e fundit me zero pikë, së bashku me Qipron. Shqipëria ka shënuar vetëm 1 gol në këto eliminatore, ndërkohë që ka pësuar 17.

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Ndryshime në momentet e fundit, ja formacioni i Shqipërisë sonte ndaj Andorrës

Publikuar

-

Nga

Shqipëria do të zbresë në mbrëmjen e sotme në “Elbasan Arena” për tu përballur me Andorrën, ndaj të cilëve Reja ka premtuar përqendrim maksimal dhe seriozitet për të dalë me tre pikë. Një fitore do i shërbente kuqezinjve për të arritur objektivin e tyre për ta mbyllur fazën kualifikuese të Euro 2020 në vendin e […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Në Bullgari prezantojnë stadiumin e ri shqiptar me një bjonde: A nuk është e bukur?

Publikuar

-

Nga

“Arena Kombëtare” është gati dhe do të mirëpres tifozët për ndeshjen e parë kundër Francës. Atje tifozët do të shuajnë kureshtjen e tyre për të parë më nga afër stadiumin e ri. Padyshim që me kushtet dhe pamjen që ofron, është një nga më të mirët në rajon. Ndërkohë mënyra sesi një prej mediave bullgare […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Ja shanset e Kosovës për t’u kualifikuar në Europian

Publikuar

-

Nga

Sot do të nisë turi i parafundit i eliminatoreve të “Euro 2020”. Kosova është kombetarja që ka shanse teëmedha per kualifikim ne Europian. Ja situata ne grupin e tyre: – Anglisë i mjafton një barazim ndaj Malit të Zi për t’u kualifikuar ose nëse Kosova humb me Çekinë. – Çekia kualifikohet nëse mund Kosovën. – […]

LEXO TE PLOTE