Connect with Us

Plotësohet dëshira e Contes/ Një kampion botë për Interin

Seria A

Plotësohet dëshira e Contes/ Një kampion botë për Interin

Publikuar

-

Me ardhjen e Frank Lampard në krye të Chelseas, Oliver Giroud ka ngrohur vetëm stolin. Trajneri anglez nuk ka besim te kampioni i botës, ndaj dhe largimi i tij në merkaton e janarit është i sigurt.

Sipas ‘Le Figaro’, 33 vjeçari francez është afër transferimit në Serie A tek Interi. Giroud është një njohje e vjetër e Contes dhe do të ishte sulmuesi ideal për teknikun italian.

Me Sanchezin e dëmtuar për një kohë të gjatë, transferimi i Giroud do ta bënte Conten të ndjehej më komod në repartin e sulmit, pasi Politano dhe i riu Esposito nuk arrijnë dot të zëvendësojnë dot dy sulmuesit kryesorë, Lukaku dhe Martinez, ndërsa Giroud po.

Francezi pritet të huazohet në Milano deri në fund të sezonit me të drejtë blerjeje. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Video/ Fantastik Hysaj, asiston në fitoren e Napolit

Publikuar

-

Nga

Elseid Hysaj vazhdon ët shtyjë takimin me golin në Serinë A, por gjithsesi ndihmon herë pas here me asistet e tij që skuadra e Napolit të marrë pikë të rëndësishme. Kështu ka qene dhe sot, kur një pasim i mbrojtësit të përfaqësueses shqiptare ka zgjidhur një ndeshje që dukej e komplikuar për napolitanët përballë Kaljarit. […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Supersfida e fundjavës/ Lazio-Inter, formacionet zyrtare

Publikuar

-

Sapo janë publikuar formacionet zyrtare të supersfidës së fundjavës në Serie A, mes Lazios dhe Interit. Diferenca mes tyre është vetëm një pikë, ndaj sot pritet të jetë një sfidë tepër interesante. Juventus kryeson me 57 pikë, Interi me 54, ndërsa Lazio e treta me 53 pikë. Inzaghi ka hedhur në fushë formacionin më të […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Mungon Ronaldo, Juventusi fiton pa probleme ndaj Brescias/ Presioni kalon tek Interi

Publikuar

-

Juventusi ka fituar 2-0 ndaj Brescia për javën e 24-të të Serisë A, në “Allianz Stadium”. Për bardhezinjtë mungonte sot Ronaldo, i cili ishte lënë pushim sot nga Sarri. Miqtë mbetën me 1 lojtar më pak, pas daljes me karton të kuq të Aye në minutën e 37-të. Një minutë me vonë, Dybala shënoi golin […]

LEXO TE PLOTE