Connect with Us

Pogba zgjedh ekipin e ri dhe nuk është Real Madridi

Premier Liga

Pogba zgjedh ekipin e ri dhe nuk është Real Madridi

Publikuar

-

Pasi dështoi verën e kaluar të transferohej te Reali, Paul Pogba është gati për një rikthim të mundshëm te Juventusi, të paktën ky është lajmi i publikuar sot nga “Tuttosport”.

Francezi u largua në verën e vitit 2016 nga Juventusi për te Man. United, për 105 milionë euro, një shifër rekord në atë kohë, por rikthimi te “Djajtë” nuk shkoi ashtu siç pritej. Kampioni i botës ka pasur probleme me trajnerët (Mourinho), dëmtime të shpeshta, marrëdhënie aspak të mira me tifozët, të gjitha këto e kanë lodhur ndaj nuk do t’i thoshte jo rikthimit në Torino.

Ajo që i përforcon edhe më shuëm këto zëra është fakti që në shumë postime të yjeve të Juventusit në Instagram, pas fitoreve, Pogba shihet gjithmonë duke komentuar. Gjithashtu, Pogba mund të përshtatet mjaft mirë edhe me skemat që aplikon Sarri, ndaj do ta kishte fare të vështirë të dilte direkt në lojën e tij me Juventusin. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

De Gea drejt largimit, Manchester United i gjen pasuesin

Publikuar

-

Nga

Pavarësisht rënies në formën e tij, portieri i Mançester Junajtid David De Gea këmbëngul se dëshiron të vazhdojë të luajë me “Djajtë e Kuq”. Vitin e ardhshëm, gardiani spanjoll bën plot 10 vite që kur mbërriti në Mançester nga Atletiko Madridi. Megjithëse gjatë kësaj periudhe kanë qarkulluar shumë lajme se drejtuesit e Mançesterit po mendojnë […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

E bujshme/ Thomas Strakosha pranë transferimit te Lazio

Publikuar

-

Nga

Chelsea është duke bërë përpjekje për transferimin e një portieri për ta zëvendësuar spanjollin Kepa Arrizabalaga. Shumë portierë janë në listën e klubit londinez, por vetëm njëri nga ta do të transferohet në Stamford Bridge. Megjithatë, dy gjermanët  janë primarë, por që të dy janë thuajse të paarritshëm. Chelsea ka kthyer sytë tek portierë të […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Klopp kontakton babain e Mbappe, gati transfrimi i bujshëm

Publikuar

-

Nga

‘Reds’ janë gati për lëvizjen e madhe. Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, ka folur me babën e Kylian Mbappe, duke shfaqur interesimin e tij për ylllin e PSG. Klopp i ka bërë të ditur prindit të lojtarit se Liverpool janë të interesuar për shërbimet e Mbappe. ‘Le10Sport’ konsideron se ‘Reds’ po përdorin këtë si taktikë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: