Connect with Us

Postimi që po çmend Italinë/ Ibrahimovic shok skuadre me Ledian Memushajn?

Seria A

Postimi që po çmend Italinë/ Ibrahimovic shok skuadre me Ledian Memushajn?

Publikuar

-

Që nga momenti kur Zlatan Ibrahimovic deklaroi që nuk do të rinovonte kontratën me LA Galaxy, që mbaron në dhjetor të këtij viti, ekipe të mëdha dhe të vogla nga e gjithë bota janë vënë në ndjekje të suedezit. Destinacioni më i mundshëm është Italia, aty ku Ibra ka luajtur me 3 klubet më të mëdha të Serisë A.

Ditën e sotme, klubi i Pescara, që luan në Serie B, përmes një postimi në Twitter i ka uruar mirëseardhjen Ibrahimovicit në klubin e tyre.

“Mirë se vjen Ibrahimovic. Fanella jonë të shkon shumë”. Sigurisht që kjo është një shaka e klubit të Serisë B, pjesë e të cilit është edhe futbollisti i Shqipërisë, Ledian Memushaj, por ia arritën qëllimit për të fituar vëmendjen e të gjithëve përmes një postimi të vetëm në Twitter. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Koronavirus në Itali, Tare bën deklaratën e papritur

Publikuar

-

Nga

Drejtori sportiv i Lacios Igli Tare foli për shtyrjen e 3 takimeve të kampionatit italian pas vendimit të qeverisë për përhapjen e virusit vdekjeprurës koronavirus. Në një prononcim për “DAZN”, zyrtari i Lacios theksoi se klubi bardhekaltër i mbështet vendimet e qeverisë italiane, pasi përhapja e koronavirusit ka krijuar shqetësimë në mbarë botën. “Ka një […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Coronavirusi tremb UEFA-n/ Mbledhje urgjente për ndeshjen e Interit

Publikuar

-

Coronavirus pa pushtuar Italinë dhe situata në shtetin fqinj paraqitet shumë alarmante. Zona e Lombardisë është edhe rajoni më i prekur, me mbi 89 të prekur nga ky virus i tmerrshëm. 4 ndeshje të Serie A janë shtyrë ditën e sotme, përfshirë edhe Inter-Sampdoria. Pavarësisht se futbolli kalon në plan të dytë në këto momente, […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

VIDEO/ Do e kishte zili edhe Ronaldo, Hysaj realizon supergol me gjysëm roveshatë

Publikuar

-

Nga

Napoli ka nisur të përgatisë ndeshjen e parë kundër Barcelonës që do të zhvillohet në mesjavë. Por në stërvitjen e napoletanëve nuk ka munguar as magjia e ardhur nga këmbët e Elseid Hysajt. Menaxheri i shkodranit është shprehur se Gattuso i ka rikthyer edhe njëherë besimin mbrojtësit, që është rikthyer në nivelet e epokës së […]

LEXO TE PLOTE