Connect with Us

A e dini kush janë dy ekipet e vetme që nuk kanë humbje këtë sezon në ligat e Europës?

Premier Liga

A e dini kush janë dy ekipet e vetme që nuk kanë humbje këtë sezon në ligat e Europës?

Publikuar

-

Kur kanë kaluar më shumë se 10 javë në ligat kryesore të Europës, vetëm dy ekipe ende nuk njohin humbjen.

Liverpooli në Premier League pas 11 javësh ka 10 fitore dhe vetëm një barazim, duke qenë kështu favoriti kryesor për të fituar titullin në Angli.

Juventusi në Serie A pas 11 javësh ka 9 fitore dhe dy barazime, po ashtu bardhezinjtë janë ekipi i vetëm në ligat kryesore të Europës që nuk kanë asnjë humbje në kompeticionet që marrin pjesë.

Ekipet me nga një humbje në ligat kryesore të Europës janë Inter, Roma, Dortmund, ëolfsburg, Reak Madrid dhe Atletico Madrid. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

De Gea drejt largimit, Manchester United i gjen pasuesin

Publikuar

-

Nga

Pavarësisht rënies në formën e tij, portieri i Mançester Junajtid David De Gea këmbëngul se dëshiron të vazhdojë të luajë me “Djajtë e Kuq”. Vitin e ardhshëm, gardiani spanjoll bën plot 10 vite që kur mbërriti në Mançester nga Atletiko Madridi. Megjithëse gjatë kësaj periudhe kanë qarkulluar shumë lajme se drejtuesit e Mançesterit po mendojnë […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

E bujshme/ Thomas Strakosha pranë transferimit te Lazio

Publikuar

-

Nga

Chelsea është duke bërë përpjekje për transferimin e një portieri për ta zëvendësuar spanjollin Kepa Arrizabalaga. Shumë portierë janë në listën e klubit londinez, por vetëm njëri nga ta do të transferohet në Stamford Bridge. Megjithatë, dy gjermanët  janë primarë, por që të dy janë thuajse të paarritshëm. Chelsea ka kthyer sytë tek portierë të […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Klopp kontakton babain e Mbappe, gati transfrimi i bujshëm

Publikuar

-

Nga

‘Reds’ janë gati për lëvizjen e madhe. Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, ka folur me babën e Kylian Mbappe, duke shfaqur interesimin e tij për ylllin e PSG. Klopp i ka bërë të ditur prindit të lojtarit se Liverpool janë të interesuar për shërbimet e Mbappe. ‘Le10Sport’ konsideron se ‘Reds’ po përdorin këtë si taktikë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: