Connect with Us

Bayern-Dortmund/ Lewandowski hedh në tapet ish-ekipin e tij, shënon të tretin

BundesLiga

Bayern-Dortmund/ Lewandowski hedh në tapet ish-ekipin e tij, shënon të tretin

Publikuar

-

Bayern Munich ka shënuar edhe golin e tretë ndaj Dortmund në klasiken e futbollit gjerman, që po luhet në këto momente në “Allianz Arena”.

Ishte Robert Lewandowski që dërgoi topin në rrjetën e Burkit, goli i dytë personal në këtë takim për polakun dhe i treti për Bayernin. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

Kriza në futbollin gjerman, 13 nga 36 klubet profesioniste po përballen me falimentim

Publikuar

-

Nga

13 nga 36 klubet profesioniste në Gjermani po përballen me falimentim këtë sezon për shkak të pandemisë coronavirus dhe kjo do të shihet më qartë në muajt maj dhe qershor. Këta numra janë komunikuan nga përfaqësuesit e 36 klubeve profesionale që janë të anëtarësuar në DFL dhe të martën e kaluar mbajtën takim përmes videos. […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

E çuditshme/ Koronavirusi “ndihmon” Borussian e Dortmundit! Ja motivi

Publikuar

-

Nga

Borussia Dortmund, ashtu si shumë skuadra të tjera në Gjermani, është kthyer të stërvitet në fushë. Sigurisht, rregulla strikte: maksimumi dy futbollistë, në distancë, nuk lejohet hyrja në dhomat e zhveshjes. Por, pauza ose ndalesa e detyruar dhe këto stërvitje të personalizuara mund t’i japin mundësi Marco Reus që të kthehet në fushë kur të […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Zyrtare/ Bayerni firmos me trajnerin e ri deri në vitin 2023

Publikuar

-

Nga

Nuk ka dyshime, Hansi Flick do të jetë trajneri i Bayernit edhe në vazhdim. Tekniku gjerman ka firmosur kontratë si trajner i parë i Bayern deri në vitin 2023. Lajmi është zyrtarizuar nga vetë klubi bavarez para pak minutash. 55-vjeçari ka fituar besimin e drejtuesve dhe tashmë është zyrtarisht timonier i gjigatëve gjermanë./CNA.al

LEXO TE PLOTE