Connect with Us

Bayern-Dortmund vjen goli i dytë/ Bavarezët pa ‘trajner’, por dhurojnë spektakël ndaj Dortmundit

BundesLiga

Bayern-Dortmund vjen goli i dytë/ Bavarezët pa ‘trajner’, por dhurojnë spektakël ndaj Dortmundit

Publikuar

-

Me fillimin e pjesës së dytë, Bayerni ka dyfishuar rezultatin ndaj Dortmundit në klasiken e Gjermanisë. Autor i golit të dytë është Serge Gnabry, i cili dërgoi topin në rrjetë pas një kundërsulmi të shpejtë.

Edhe pse pa një trajner zyrtar pas shkarkimit të Kovac, në një ndeshje si kjo nuk ka nevojë për shumë motivim dhe bavarezët po dominojnë në lojë dhe rezultat ndaj rivalit historik.

Sot, Bayerni drejtohet nga zv.trajneri Hans-Dieter Flick, ende nuk dihet nëse ai do të qnëdrojë deri në fund të sezonit si trajner i parë, apo do të jetë trajner i përkohshëm. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

VIDEO/ Stërvitje e veçantë për Tomas Myler, e ndjek nga mbrapa një … kalë

Publikuar

-

Nga

Sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Tomas Myler është mjaft i njohur për tipin e tij mjaft sportiv, teksa herë pas here poston foto dhe video të shumta gallatë dhe që bëjnë ta duan më shumë fansat. Vetëm pak ditë më parë klubi i Bajernit i rinovoi kontratën deri në vitin 2023 Mylerit, i cili është […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

“Ndoshta mund të rikthehem”, ish-futbollisti i Bayernit pendohet që u largua

Publikuar

-

Nga

Vetëm një vit pasi vendosi të varë këpucët në gozhdë, ish-sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Arjen Roben nuk është i bindur krejtësisht për zgjedhjen e bërë dhe po shqyrton mundësinë të rikthehet në fushën e blertë. Holandezi u largua nga futbolli në fund të sezonit të kaluar, pas një karrierë 10 vjeçare me Bajernin, si […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Ministria e Punës në Gjermani: Të luhet futboll me maskë, ndalet loja nëse bie në tokë

Publikuar

-

Nga

Gjermania është vendi i cili e ka marrë me seriozisht idenë e kthimit në fushën e lojës për të mbyllur kampionatet profesioniste në vend. Skuadrat në Gjermani prej javësh janë stërvitur individualisht e tani edhe në grup, pasi synimi është që të zbresin në fushë më 9 maj. Por shteti po tregohet shumë i kujdesshëm […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: