Connect with Us

“Bomba” e Dejvi Bregut pas ndeshjes: Në janar do largohem nga Skënderbeu

Sport

“Bomba” e Dejvi Bregut pas ndeshjes: Në janar do largohem nga Skënderbeu

Publikuar

-

Dejvi Bregu ishte një nga më të mirët në fushë, në përballjen e sotme ndaj Bylisit, në prononcimin pas ndeshjes për “Gol pas Goli”, vlonjati foli për sfidën e sotme si dhe të ardhmen, duke u shprehur:

“Nuk është hera e parë që na ndodh. Është një difekt që duhet ta rikuperojmë. Nuk duhet të na ndodhë më kjo gjë. Duhet ta rikuperojmë. Mendova që në momentin që të më prekte të rrëzohesha. Penalltia prandaj është. Nuk është që të qëndrosh në këmbë. Unë e kuptova që kishte kontakt. Unë e shoh. E para iku, u dha penallti.

Instiktet e një sulmuesi dihen. Në momentin që unë jam në avantazh, është moment për të fituar penallti. Penalltinë e parë presori i komunikoi Gripshit që kush ndihet më i sigurt ta godiste.

Tek i dyti, mendova se ishte momenti i duhur. Kontrata ime me Skënderbeun është deri në maj. Kemi biseduar që në janar mund të bëhet një lëvizje, shpresoj që klubi të më ndihmojë në këtë aspekt. Ska pasur bisedime për kontratën e re. Presidenti më ka pohuar se i kam cilësitë për të bërë hapin para. Te Skënderbeu shkova për hapin”, u shpreh Bregu!

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: