Connect with Us

Djemtë e Lampard marrin fitoren e gjashtë radhazi dhe spostojnë Man. Cityn në vendin e tretë

Premier Liga

Djemtë e Lampard marrin fitoren e gjashtë radhazi dhe spostojnë Man. Cityn në vendin e tretë

Publikuar

-

Chelsea ka marrë fitoren e gjashtë radhazi në Premier League. Djemtë e Lampard fituan 2-0 ndaj Crystal Palace në “Stamford Bridge”. Golat për Blutë u shënuan në pjesën e dytë, nga Abraham 51′ dhe Pulisic 80′.

Për 22-vjeçarin anglez ky ishte goli i 10-të në Premier League për këtë sezon, ndërsa për 20-vjeçarin amerikan goli i pestë në 3 ndeshjet e fundit.

Pas kësaj fitoreje, Chelsea renditet në vendin e dytë me 26 pikë, 5 pikë më pak se City i vendit të parë dhe 1 më shumë se City, që zbret në vendin e tretë. /CNA.al

https://www.youtube.com/watch?v=QxDouwIjAAw
https://twitter.com/i/status/1193171630773751808

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

De Gea drejt largimit, Manchester United i gjen pasuesin

Publikuar

-

Nga

Pavarësisht rënies në formën e tij, portieri i Mançester Junajtid David De Gea këmbëngul se dëshiron të vazhdojë të luajë me “Djajtë e Kuq”. Vitin e ardhshëm, gardiani spanjoll bën plot 10 vite që kur mbërriti në Mançester nga Atletiko Madridi. Megjithëse gjatë kësaj periudhe kanë qarkulluar shumë lajme se drejtuesit e Mançesterit po mendojnë […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

E bujshme/ Thomas Strakosha pranë transferimit te Lazio

Publikuar

-

Nga

Chelsea është duke bërë përpjekje për transferimin e një portieri për ta zëvendësuar spanjollin Kepa Arrizabalaga. Shumë portierë janë në listën e klubit londinez, por vetëm njëri nga ta do të transferohet në Stamford Bridge. Megjithatë, dy gjermanët  janë primarë, por që të dy janë thuajse të paarritshëm. Chelsea ka kthyer sytë tek portierë të […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Klopp kontakton babain e Mbappe, gati transfrimi i bujshëm

Publikuar

-

Nga

‘Reds’ janë gati për lëvizjen e madhe. Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, ka folur me babën e Kylian Mbappe, duke shfaqur interesimin e tij për ylllin e PSG. Klopp i ka bërë të ditur prindit të lojtarit se Liverpool janë të interesuar për shërbimet e Mbappe. ‘Le10Sport’ konsideron se ‘Reds’ po përdorin këtë si taktikë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: