Connect with Us

E turpshme/ Serbët i vërsulen keq Granit Xhakës

Premier Liga

E turpshme/ Serbët i vërsulen keq Granit Xhakës

Publikuar

-

Nacionalizmi është i shtrirë në çdo hallkë të shoqërisë serbe. Nuk bën përjashtim as media, që shpesh e tepron me shkrimet pa kripë që ushqejnë mendjet e sëmura të ekstremistëve serbë. Shënjestra këtë herë është Granit Xhaka, i cili po kalon një moment jo të mirë tek Arsenali.

Informer.rs ka publikuar deklaratën e Unai Emery, i cili thotë që Xhaka i ka thënë atij se nuk ndihet ende gati për të luajtur dhe kjo ka “frymëzuar” serbët për të vënë një titull absurd, që sigurish kënaq nacionalistët serbë.

” SHQIPTARI QYQAR! Xhaka merr vendimin që nuk i përshtatet një futbollisti para ndeshjes me Leicester”, është titulli i përzgjedhur nga gazeta “Informer”. Mesfushori i Arsenal edhe herë tjetër është sulmuar nga mediat serbe, sidomos pas festës me shqiponjë kur festoi golin që i shënoi Serbisë me fanellën e Zvicrës./abcnews.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

Arsenali shkatërroi 4-0 “Qymyrxhinjtë”/ Video: Goli i Ozil thyen rekord në Premier League

Publikuar

-

Arsenali ka mposhtur 4-0 Newcastle duke zhvilluar një ndeshje mjaftë të mirë në shtëpi. Goli i tretë ka qenë tepër i veçantë, ai vulosi 100% fitoren dhe u shënua nga Mesut Ozil, i cili kishte mbi 300 ditë që nuk gjente rrjetën. Por kjo nuk është e gjitha, plot 35 prekje janë bërë në aksionin […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Tottenhami fiton në frymën e fundit/ Tërbohet Mourinho

Publikuar

-

Tottenham ka marrë një fitore dramatike me shifrat 2-3 ndaj Aston Villës në transfertë. Ekipi i drejtuar nga Jose Mourinho festoi pikërisht në minutën e fundit të ndeshjes, me Son që ishte heroi i “Gjelave”. Pjesa e parë nisi me protagonist Toby Alderëeireld. Mbrojtësi belg fillimisht shënoi një autogol në minutën e 9-të, ndërsa në […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Man. City u dënua me 2 vite/ Reali i rrëmben yllin e madh, kushton 180 milionë paundë

Publikuar

-

Real Madridi po mendon të plaçkisë te Manchester City pas dënimit që “Qytetarët” morën nga UEFA. Ata nuk do të luajnë në dy edicionet e radhës në Champions Leagues dhe kanë marrë një gjobë të majme. Yjet e ekipit mund të largohen nga Anglia dhe “Los Blancos” duan të rrëmbejnë Raheem Sterling. Sulmuesi është një […]

LEXO TE PLOTE