Connect with Us

Goli i ditës vjen nga ekipi i pesë shqiptarëve/ Video: Një parabolë fantastike

Sport

Goli i ditës vjen nga ekipi i pesë shqiptarëve/ Video: Një parabolë fantastike

Publikuar

-

Lokomotiva e Zagrebit fitoi me rezultatin 3-1 në ndeshjen kundër Inter Zapresic. Njeriu i ndeshjes ishte sulmuesi Tolic me hat-trickun e tij. Shqiptarët ishin të përfaqësuar më së miri, pasi Uzuni, Kastrati, Cokaj, Mersinaj dhe Tuci ishin titullarë.

Të gjithë luajtën mirë dhe çuan ekipin në vendin e tretë. Një nga golat e takimit ishte mjaft i bukur, pasi sulmuesi Tolic bëri një mrekulli. Kastrati i dha një asist të bukur duke e nxjerrë të vetëm në sulm dhe lojtari i Lokomotivës, i pashqetësuar nga mbrojtësit, shënoi me një parabolë duke parë dhe pozicionim e portierit.

Marko Tolić 3rd goal vs Inter Z.

ZA DIVLJENJE!😍🙌Velemajstorski i treći gol Marka Tolića! 🚅💙

Gepostet von NK Lokomotiva Zagreb am Samstag, 9. November 2019

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: