Connect with Us

Ilir Daja ngre peshë korçarët me deklaratën pas fitores me Bylisin

Sport

Ilir Daja ngre peshë korçarët me deklaratën pas fitores me Bylisin

Publikuar

-

Skënderbeu mposhti Bylisin me rezultatin 2-3 në një përballje dramatike. Trajneri i Skënderbeut, Ilir Daja, foli për emisionin “Gol pas Goli” pas këtij takimi, duke deklaruar:

Ndryshimi i skemës – E kishim punuar gjatë gjithë javës. Mungesat e shumta ndikuan në ndryshimin e skemës. Menduam që të kalonin në një mbrojtje me 3. Nuk e kishim praktikuar ndonjëherë. Për herë të parë në formacion luante Vitija dhe Elezi. Sakrifikuan Krasniqi dhe Pëllumbi. Gjithë javës kemi punuar me këtë mënyrë loje.

Përmbysja e Bylisit- Sot nuk ishte shumë zgjedhja taktike, por dëshira për ta fituar. Përballë kishim po të njëjtin ekip që element kryesor ka motivimin maksimal. Kjo lojë ishte e luftuar, do dilte fitimtar ai që do shfrytëzonte rastet. Na buzëqeshi fati sepse edhe kërkuan. Meritën e kanë pasur lojtarët për fitoren e sotme.

Analiza e lojës – Ballshi shtyhet shumë parapara me 2 ekranet dhe krijon shumë boshlliqe midis linjës së mbrojtjes me linjën tjetër. Sot e kishim punuar për të shfrytëzuar topat mbas shpine me Bregun edhe Grepshin. Krasniqi nuk ishte i mundur për të këruar topat mbas shpine. Krasniqin e lamë 9 fallso. Na rezultoi pozitive.

Merzitja në momentin e përmbysjes- E rëndësishme është që fituam. Na duhej për moral dhe për të vazhduar përpara. Një humbje tjetër do na rëndonte shumë gjendjen psikologjike. Me erdhi keq te goli i dyti i pësuar. Nuk ishim të kujdesshëm për ta neutralizuar atë gol. Brenda lojës gjithmonë janë të 3-ja rezultatet. Jemi të kënaqur nga fitorja, pranojmë rezultatet që prodhon ekipi.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: