Connect with Us

Juventusi ishte pranë akordin me Kumbullën, ja çfarë do ndodhë në janar

Kombëtare

Juventusi ishte pranë akordin me Kumbullën, ja çfarë do ndodhë në janar

Publikuar

-

Marash Kumbulla është një sur prizë e bukur e Serisë A. Mbrojtësi 19-vjeçar po shkëlqen me Veronën, por, me sa duket, për Juventusin nuk ka pasur vend për dyshime. Edhe më herët, pa e ndjekur në elitën e futbollit “axurr”, shqiptari ka pasur të dhëna interesante.

Kjo del në pah me një prapaskenë, e zbuluar në mediat italiane, të cilat bëjnë me dije edhe mundësinë e qendërmbrojtësit që të ishte sot pjesë e akademisë bardhezi. Prapaskena Fabio Paratiçi është vënë në lëvizje gjatë verës për shërbimet e Marash Kumbullës dhe bëhet me dije që drejtori i bardhezinjve ka tentuar t’i bindë drejtuesit e Veronës.

Mirëpo, gjithçka është ndërprerë në momentin që Juventusi ka zbardhur planin për të. Paratiçi e ka kërkuar shqiptarin për ta huazuar atë te skuadra U-23, për t’u pjekur dhe për të marrë minuta e për të qenë një element që në të ardhmen do të afrohej në ekip. Por, nuhatja e drejtuesve dhe stafit të Veronës ka qenë e tillë që nuk kanë pranuar që djaloshi të huazohet në një tjetër ekip moshash, pasi për ta, ai do të ishte element i skuadrës së parë në vitin që të ngjiteshin në Serinë A (sezoni aktual).

PLANI

Mirëpo, sipas mediave pranë skuadrës së Veronës, ky plan i Paratiçit mund të vihet në zbatim shumë shpejt. Marrëdhëniet e mira mes klubeve bëjnë të mundur që Juventusi të tentojë afrimin e shqiptarit që në merkaton e janarit. Më së paku, për ta bllokuar me një paraakord dhe parakontratë.

Por, tanimë, paraqitjet që ka bërë Kumbulla, kushtojnë për Juven që duhet të paguajë shumë më shumë për një futbollist që ka treguar vlera, siguri dhe garanci edhe kur përballë ka pasur pikërisht yjet e Juventusit apo edhe skuadra si Milani.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: