Connect with Us

Live, Bayern-Dortmund/ Lewandowski ngre peshë “Allianz Arenan”

BundesLiga

Live, Bayern-Dortmund/ Lewandowski ngre peshë “Allianz Arenan”

Publikuar

-

Vetëm 17 minuta i kanë mjaftuar Bayernit për të zhbllokuar klasiken e futbollit gjerman ndaj Dortmund, e cila po luhet në këto momente në “Allianz Arena”.

Ishte i përhershmi Lewandowski dërgoi topin me kokë në rrjetën e Burki, pas asistit të Pavard.

Polaku nuk rresht së shënuari këtë sezon, në 11 ndeshje në Bundesligë ka shënuar 15 gola, ndërsa ka shënuar 17 gola rresht në të gjitha kompeticionet. /CNA.al

https://twitter.com/i/status/1193224728204304384

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

Kushton 100 milionë euro dhe e kërkon gjysma e Europës/ “Djaloshi i artë” i Dortmundit kërkon largimin

Publikuar

-

Ishte thjesht çështje kohe. Të gjithë e dinim që shumë shpejt do vinte momenti kur Jadon Sancho të kërkonte largimin nga Dortmundi dhe kështu po ndodh. Sipas “Daily Mail”, 19-vjeçari anglez iu ka kërkuar drejtuesve të Dortmundit ta lënë të lirë të largohet, destinacioni i tij i ri pritet të jetë sërish Anglia. Në verën […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

U përfol si trajner i Bayernit, Wenger pranon zyrtarisht sfidën e re

Publikuar

-

Pasi dështoi mundësia për t’u ulur në stolin e gjigantëve gjermanë të Bayernit të Mynihut, trajneri francez Arsene Wenger vendosi t’i japë fund karrierës së tij si trajner. Tashmë në moshën 70-vjeçare, Wenger vendosi të pranojë ofertën për rolin e Shefit të Zhvillimit të Futbollit në Botë, pranë organizmit drejtues të këtij sporti, FIFA-s. Wenger […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Bild hedh bombën e radhës/ Guardiola në verë do të rikthehet te Bayerni

Publikuar

-

Sipas lajmeve të fundit që vijnë nga Gjermania, konkretisht nga SportBild, Pep Guardiola është kandidati kryesor për të marrë drejtimin e Bayernit pas shkarkimit të Niko Kovac, por kjo gjë do të ndodhë vetëm në verë. Plani i bavarezëve është që këta sezon ta mbyllin me Hans-Dieter Flick, të cilit iu besua ekipi pas largimit […]

LEXO TE PLOTE