Connect with Us

Luftëtari-Teuta, ja formacionet zyrtare të ndeshjes

Sport

Luftëtari-Teuta, ja formacionet zyrtare të ndeshjes

Publikuar

-

Do të luhet, në orën 13:30 ndeshja mes Luftëtarit dhe Teutës, e vlefshme për javën e 12-të të Katëgorisë Superiore.

Të dyja skuadrat do të futen në fushën e lojës për tre pikët. Gjirkoastritët duan të shkëputen nga vendet e fundit dhe të hapin një kapitull të ri siç tha dhe trajneri Marantas.

Ndërkaq Teuta do fitoren për t’u ngjitur sërish në vendet e para të klasifikimit dhe të vazhdojnë të pretendojnë titullin.

Shkëmbi ka zgjedhur të hedh në sulm Khalidin, ndërkaq dy ishët Hoxha dhe Aleksi janë fushë. Ndërkaq Marantas ka zgjedhur të nisë ndeshjen me Likën në sulm.

Formacionet zyrtare:

Luftëtari: Paiteris, Qato, Lala, Isufaj, Kukaj, Prikas, Dragoshi, Açka, Hyseni, Dushkaj, Lika. Trajner: Giorgios Marantas

Teuta: Frashëri, Todorovski, Hoxha, Arapi, Kuros, Aleksi, Avdyli, Kallaku, Çyrbja, Gashi, Khalid. Trajner: Bledi Shkëmbi

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

Edhe Bayerni hyn në garë për sensacionin e Europës, zbulohet oferta e majme

Publikuar

-

Bayern Munchen është futur në garën për shërbimet e Erling Haaland. Sulmuesi norvegjez po shkëlqen me Salzburg dhe kryeson renditjen e golashënuesve në Champions League. 19-vjeçari potent ka shënuar 15 gola në kampionat, 4 në Kupën e Austrisë dhe 7 në kompeticionin evropian. Të shumta janë klubet që i janë vënë pas, mes tyre dhe […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Barça kërkon një sulmues në vendin tim?/ Suarez bën deklaratën e papritur

Publikuar

-

“Nuk është diçka çuditshme që klubi po kërkon një numër 9 tjetër, është realiteti i futbollit. Vjen momenti në të cilin mosha ime nuk do të më lejojë të jem në lartësinë e nevojave të Barcelonës”. Janë këto fjalët e Luis Suarezit, në një intervistë të dhënë së fundmi. Sulmuesi i Barcelonës foli për të […]

LEXO TE PLOTE

Sport

E vërteta e hidhur/ Ja pse UEFA-s nuk i intereson kualifikimi i Kosovës në Euro 2020

Publikuar

-

Kampionati Europian 2020 do të jetë i veçantë, pasi për herë të parë në histori, turneu do të zhvillohet në 12 vende europiane. Me kualifikimin potencial të Kosovës, UEFA do të përballej me disa telashe. Edhe pse Kosova ka qenë e pavarur për mbi dhjetë vjet, 79 shtete – përfshirë këtu Spanjën, Rusinë, Azerbajxhanin, Rumaninë […]

LEXO TE PLOTE