Connect with Us

Mbyllet klasikja e Gjermanisë, Bayern Munich shpartallon Dortmundin

BundesLiga

Mbyllet klasikja e Gjermanisë, Bayern Munich shpartallon Dortmundin

Publikuar

-

Bayern Munich ka fituar klasiken e Gjermanisë ndaj Dortmundit, me shifrat e thella 4-0. Një dominim apsolut i bavarezëve nga fillimi në fund, si në lojë edhe në rezultat.

Golat për Bayernin u shënuan nga Lewandowski 17′, 76′, Gnabry 47′, Hummels autogol 80′. Pas shkarkimit të Kovac, Bayerni në këtë ndeshje u drejtua nga zëvendës trajneri, Hans-Dieter Flick, nuk përjashtohet mundësia që ai të vazhdojë të jetë trajneri i parë deri në fund të këtij sezoni.

Pas fitores ndaj rivalit historik, Bayerni renditet i treti me 21 pikë, ndërsa Dortmundi në vendin e pestë me 18 pikë. Golat e këtij takimi dhe renditjen në Bundesligë i keni më poshtë /CNA.al


https://www.youtube.com/watch?v=OfEvo4mYu0Y

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

VIDEO/ Stërvitje e veçantë për Tomas Myler, e ndjek nga mbrapa një … kalë

Publikuar

-

Nga

Sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Tomas Myler është mjaft i njohur për tipin e tij mjaft sportiv, teksa herë pas here poston foto dhe video të shumta gallatë dhe që bëjnë ta duan më shumë fansat. Vetëm pak ditë më parë klubi i Bajernit i rinovoi kontratën deri në vitin 2023 Mylerit, i cili është […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

“Ndoshta mund të rikthehem”, ish-futbollisti i Bayernit pendohet që u largua

Publikuar

-

Nga

Vetëm një vit pasi vendosi të varë këpucët në gozhdë, ish-sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Arjen Roben nuk është i bindur krejtësisht për zgjedhjen e bërë dhe po shqyrton mundësinë të rikthehet në fushën e blertë. Holandezi u largua nga futbolli në fund të sezonit të kaluar, pas një karrierë 10 vjeçare me Bajernin, si […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Ministria e Punës në Gjermani: Të luhet futboll me maskë, ndalet loja nëse bie në tokë

Publikuar

-

Nga

Gjermania është vendi i cili e ka marrë me seriozisht idenë e kthimit në fushën e lojës për të mbyllur kampionatet profesioniste në vend. Skuadrat në Gjermani prej javësh janë stërvitur individualisht e tani edhe në grup, pasi synimi është që të zbresin në fushë më 9 maj. Por shteti po tregohet shumë i kujdesshëm […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: