Connect with Us

Messi shënon tre gola dhe i prish “festën” Realit/ Barcelona rikthehet në vendin e parë

La Liga

Messi shënon tre gola dhe i prish “festën” Realit/ Barcelona rikthehet në vendin e parë

Publikuar

-

Barcelona ka mposhtur 3-1 Celta Vigon në “Camp Nou” për javën e 13-të të La Ligës. Leo Messi ishte në super formë sot duke shënuar tre gola për katalanasit. I pari nga pika e bardhë e penalltisë 23′, dy të tjerët nga goditjet e dënimit 45′ dhe 48′.


https://www.youtube.com/watch?v=J7GX_I25uTM
https://www.youtube.com/watch?v=6Pg-NSEc4vI

Për miqtë barazoi përkohësisht shifrat në minutën e 43′ Aspas më një gol të bukur nga goditja e dënimit.

Në minutën e 85′, Sergi Busquets i vuri vulën takimit duke shënuar edhe golin e katërt. Pas kësaj fitoreje, Barcelona rikthehet në vendin e parë me pikë të barabarta me Realin, 25, por me golavarazh më të mirë. Reali e shijoi vetëm për një orë kryesimin i vetëm në krye të La Ligës. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: