Connect with Us

Mourinho është gatë të marrë drejtimin e Bayern, por vetëm me një kusht

BundesLiga

Mourinho është gatë të marrë drejtimin e Bayern, por vetëm me një kusht

Publikuar

-

Pas shkarkimit të Niko Kovac, tre emra të mëdhenj janë përfolur për të marrë drejtimin e Bayernit, Wenger, Allegri dhe Mourinho.

Francezi deklaroi publikisht sot se kjo është një çështje e mbyllur dhe ai nuk do të jetë trajneri i ri i Bayernit, Allegri do të vazhdojë pushimet deri në fund të këtij sezoni, emri i vetëm mbetet ai i portugezit.

Mediet gjermane raportojnë se “Special One” është gati të marrë drejtimin e gjigantit gjerman, por vetëm nëse i plotësohet një kusht. Mourinho kërkon kontratë 3-vjeçare, sepse kjo sipas tij është koha e nevojshme për të ndërtuar skuadrën që ai do. /CNA.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

Kushton 100 milionë euro dhe e kërkon gjysma e Europës/ “Djaloshi i artë” i Dortmundit kërkon largimin

Publikuar

-

Ishte thjesht çështje kohe. Të gjithë e dinim që shumë shpejt do vinte momenti kur Jadon Sancho të kërkonte largimin nga Dortmundi dhe kështu po ndodh. Sipas “Daily Mail”, 19-vjeçari anglez iu ka kërkuar drejtuesve të Dortmundit ta lënë të lirë të largohet, destinacioni i tij i ri pritet të jetë sërish Anglia. Në verën […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

U përfol si trajner i Bayernit, Wenger pranon zyrtarisht sfidën e re

Publikuar

-

Pasi dështoi mundësia për t’u ulur në stolin e gjigantëve gjermanë të Bayernit të Mynihut, trajneri francez Arsene Wenger vendosi t’i japë fund karrierës së tij si trajner. Tashmë në moshën 70-vjeçare, Wenger vendosi të pranojë ofertën për rolin e Shefit të Zhvillimit të Futbollit në Botë, pranë organizmit drejtues të këtij sporti, FIFA-s. Wenger […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Bild hedh bombën e radhës/ Guardiola në verë do të rikthehet te Bayerni

Publikuar

-

Sipas lajmeve të fundit që vijnë nga Gjermania, konkretisht nga SportBild, Pep Guardiola është kandidati kryesor për të marrë drejtimin e Bayernit pas shkarkimit të Niko Kovac, por kjo gjë do të ndodhë vetëm në verë. Plani i bavarezëve është që këta sezon ta mbyllin me Hans-Dieter Flick, të cilit iu besua ekipi pas largimit […]

LEXO TE PLOTE