Connect with Us

Myrto Uzuni rikthehet në kombëtare, dy gëzime në një ditë për shqiptarin

Kombëtare

Myrto Uzuni rikthehet në kombëtare, dy gëzime në një ditë për shqiptarin

Publikuar

-

Dy gëzime në një ditë për Myrto Uzunin që luan te Lokomotiva e Zagrebit. Sulmuesi shqiptar arriti të fitonte me rezultatin 3-1 ndaj Zapresic duke i dhënë kontributin e tij ekipi dhe ishte për 90 minuta në fushën e lojës.

Më parë kishim raportuar se ky futbollist gjendej te lista e pritjes sa i përket Kombëtares. Por tani jo më, pasi një ftesë ka mbërritur gjatë orëve të fundit për Myrto Uzunin sipas asaj që mëson “Sport Ekspres“.

Tashmë lojtari në fjalë do të gjendet në listën e parë dhe do të grumbullohet me kuqezinjtë për dy ndeshjet e radhës kundër Andorrës dhe Francës.

Një ftesë mëse e merituar për Uzunin, që gjithmonë ka treguar vlerat e tij në ekip dhe do të kërkojë të lërë gjurmë këtë herë edhe në Kombëtare.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: