Connect with Us

Nga Ballshi në Gjirokastër/ Ja ndeshjet që luhen sot

Sport

Nga Ballshi në Gjirokastër/ Ja ndeshjet që luhen sot

Publikuar

-

Kategoria Superiore do të luajë ditën e sotme dy ndeshjet e radhës në javën e 12. Në Ballsh, Bylisi do të presë Skënderbeun. Mallakastriotët kanë mundësinë e artë për të marrë kryesimin e kampionatit, në pritje të ndeshjes së Partizanit. Bylisi vjen në një formë të mirë pas triumfit ndaj Vllaznisë, ndërsa tashmë nuk mund të konsiderohet surprizë.

Kujtojmë se në takimin e fazës së parë, Bylisi e mposhti Skënderbeun në shtëpi. Në anën tjetër, bardhekuqtë kanë probleme me mungesat në këtë transfertë. Tekniku Ilir Daja duhet të projektojë një formacion pa Turtullin dhe Asion Dajën, ndërsa me shumë mundësi jashtë sfidës ka mbetur edhe mesfushori Bruno Dita. Korçarët po kalojnë një periudhë negative, teksa nuk kanë arritur të fitojnë në katër ndeshjet e fundit.

Ndërkohë, sfida tjetër është ajo mes Luftëtarit dhe Teutës. Vendasit kërkojnë pikët me çdo kusht pasi kanë salduar vendin e parafundit në kampionat me gjashtë pikë të grumbulluara, dhe janë ndër skuadrat më të rrezikuara për të zbritur një kategori më poshtë, edhe pse për llogaritë përfundimtare është ende herët. Ndërkaq, në kampin e  Teutës, kërkohet me çdo kusht rikthimi te suksesi pasi nuk njeh fitore në tre ndeshjet e fundit dhe skuadra e Bledi Shkëmbit është futur në një ngërç psikologjik.

Ndeshjet:

13:30 Bylis- Skënderbeu

13:30 Luftëtari- Teuta

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: