Connect with Us

Nuk jua ka fajin Xhaka/ “Dhelpra” i jep leksion Arsenalit dhe kap vendin e dytë

Premier Liga

Nuk jua ka fajin Xhaka/ “Dhelpra” i jep leksion Arsenalit dhe kap vendin e dytë

Publikuar

-

Leicester ka fituar 2-0 ndaj Arsenalit në “King Poëer Stadium” për javën e 12-të të Premier League. Golat për vendasit u shënuan në pjesën e dytë nga Vardy 65′ dhe Maddison 78′.

Edhe në këtë ndeshje, Granit Xhaka mungonte për “Topçinjtë”. Mesfushori shqiptar është lënë jashtë pas gjithë ndodhive të dy javëve të fundit. Pas kësaj fitoreje, “Dhelpra” ngjitet në vendin e dytë me 26 pikë, ndërsa Arsenali renditet në vendin e gjashtë me 17 pikë. /CNA.al

https://www.youtube.com/watch?v=AwsYcZN1K_g
https://twitter.com/i/status/1193243127324139525

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

Arsenali shkatërroi 4-0 “Qymyrxhinjtë”/ Video: Goli i Ozil thyen rekord në Premier League

Publikuar

-

Arsenali ka mposhtur 4-0 Newcastle duke zhvilluar një ndeshje mjaftë të mirë në shtëpi. Goli i tretë ka qenë tepër i veçantë, ai vulosi 100% fitoren dhe u shënua nga Mesut Ozil, i cili kishte mbi 300 ditë që nuk gjente rrjetën. Por kjo nuk është e gjitha, plot 35 prekje janë bërë në aksionin […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Tottenhami fiton në frymën e fundit/ Tërbohet Mourinho

Publikuar

-

Tottenham ka marrë një fitore dramatike me shifrat 2-3 ndaj Aston Villës në transfertë. Ekipi i drejtuar nga Jose Mourinho festoi pikërisht në minutën e fundit të ndeshjes, me Son që ishte heroi i “Gjelave”. Pjesa e parë nisi me protagonist Toby Alderëeireld. Mbrojtësi belg fillimisht shënoi një autogol në minutën e 9-të, ndërsa në […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Man. City u dënua me 2 vite/ Reali i rrëmben yllin e madh, kushton 180 milionë paundë

Publikuar

-

Real Madridi po mendon të plaçkisë te Manchester City pas dënimit që “Qytetarët” morën nga UEFA. Ata nuk do të luajnë në dy edicionet e radhës në Champions Leagues dhe kanë marrë një gjobë të majme. Yjet e ekipit mund të largohen nga Anglia dhe “Los Blancos” duan të rrëmbejnë Raheem Sterling. Sulmuesi është një […]

LEXO TE PLOTE