Connect with Us

Reali shënon 2 gola në 120 sekonda/ Kapiteni madrilen feston me shqiponjë

La Liga

Reali shënon 2 gola në 120 sekonda/ Kapiteni madrilen feston me shqiponjë

Publikuar

-

Reali është duke fituar 0-3 në transfertën ndaj Eibar për javën e 13-të të La Ligës. Fillimisht, madrilenët shënuan dy gola të shpejtë brenda 120 sekondave me Benzema 17′ dhe Ramos’ 19.

Kapiteni i Los Blancos u tregua i saktë nga pika e bardhë e penalltisë dhe festoi me ‘shqiponjë’. 10 minuta më vonë, Benzema shënoi golin e dytë personal dhe të tretin për Realin, po nga pika e bardhë e penalltisë.

Djemtë e Zidane duket se kanë gjetur formën e duhur pas fitoreve të thella në dy ndeshjet e fundit, 5-0 ndaj Leganës në La Liga fundjavën e shkuar, në mesjavë 6-0 ndaj Galatasaray në Champions dhe sot po shkatërrojnë Eibarin. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: