Connect with Us

Robert Lewandowski shkruan historinë, thyen rekordin e pabesueshëm

BundesLiga

Robert Lewandowski shkruan historinë, thyen rekordin e pabesueshëm

Publikuar

-

Robert Lewandowski ka thyer rekordin e vendosur te Bayern Munich më shumë se 50 vite më parë nga legjenda gjermane Gerd Muller.

Me dygolëshin e realizuar në fitoren e Bayern Munich 4-0 ndaj Borussia Dortmund, 31-vjeçari shënoi golat e tij personal të 15 dhe 16-të në ndeshjen e javës së 11-të.

Lewandowski vendosi kështu një rekord të ri, sepse ai i vendosur nga Gerd Muller në sezonin 1968/69 në Bundesliga regjistronte 15 gola në 11 ndeshjet e para të kampionatit.

Në fakt Lewandowski numëron 23 gola të shënuar në 18 ndeshje në të gjitha kompeticionet zyrtare të këtij sezoni. Polaku është futbollisti i parë në historinë e Bundesligës që shënon në të 11 ndeshje radhazi.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

Kriza në futbollin gjerman, 13 nga 36 klubet profesioniste po përballen me falimentim

Publikuar

-

Nga

13 nga 36 klubet profesioniste në Gjermani po përballen me falimentim këtë sezon për shkak të pandemisë coronavirus dhe kjo do të shihet më qartë në muajt maj dhe qershor. Këta numra janë komunikuan nga përfaqësuesit e 36 klubeve profesionale që janë të anëtarësuar në DFL dhe të martën e kaluar mbajtën takim përmes videos. […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

E çuditshme/ Koronavirusi “ndihmon” Borussian e Dortmundit! Ja motivi

Publikuar

-

Nga

Borussia Dortmund, ashtu si shumë skuadra të tjera në Gjermani, është kthyer të stërvitet në fushë. Sigurisht, rregulla strikte: maksimumi dy futbollistë, në distancë, nuk lejohet hyrja në dhomat e zhveshjes. Por, pauza ose ndalesa e detyruar dhe këto stërvitje të personalizuara mund t’i japin mundësi Marco Reus që të kthehet në fushë kur të […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Zyrtare/ Bayerni firmos me trajnerin e ri deri në vitin 2023

Publikuar

-

Nga

Nuk ka dyshime, Hansi Flick do të jetë trajneri i Bayernit edhe në vazhdim. Tekniku gjerman ka firmosur kontratë si trajner i parë i Bayern deri në vitin 2023. Lajmi është zyrtarizuar nga vetë klubi bavarez para pak minutash. 55-vjeçari ka fituar besimin e drejtuesve dhe tashmë është zyrtarisht timonier i gjigatëve gjermanë./CNA.al

LEXO TE PLOTE