Connect with Us

Sotir Nini: Zgjedhja e Greqisë? Bëra atë që ndjeva

Sport

Sotir Nini: Zgjedhja e Greqisë? Bëra atë që ndjeva

Publikuar

-

Sotir Nini ishte ndër futbollistët e parë që refuzoi të vishte fanellën e Shqipërisë duke zgjedhur Greqinë. Edhe pse u vlerësua si një ndër talentet më premtues të kohës, Nini u zhduk shpejt nga skena, duke i zhgënjyer të gjithë që prisnin shpërthimin e tij.

Ndërkohë së fundmi në një rrëfim special për “athletestories.gr”, djaloshi nga Himara, ka foli për jetën e tij, ku veç të tjerave ka sqaruar raportet me Shqipërinë.

“Unë kam lindur në 3 prill të vitit 1990 në Himarë. Fëmija më i vogël i një familje prej 5 personash. Isha vetëm 1 vjeç kur u larguam përgjithmonë. Prindërit e mi kërkonin një fat më të mirë, një të ardhme më të mirë për të gjithë ne. Isha një fëmijë i shkathët, dhe vritesha shpesh.

Mbaj mend çdo aksidente, si dhe shumë gjëra nga fëmijëria ime. Mbaj mend që luaja futboll gjithë ditën. Ky ishte gëzimi i vetëm në atë kohë. Nuk kishim as telefon, as makinë, as lojtar të tjera”, u shpreh fillimisht Nini, i cili debutoi në moshën 16-vjeçare në Superligën greke me fanellën e Panathinaikosit.

I pyetur për ftesën nga Greqia, himarioti, shpjegoi: “Në këtë moment nuk kishte asnjë pikëpyetje në mendjen në lidhje me  zgjedhjen. Nuk u mendova asnjëherë. Unë u rrita këtu, jetova këtu, kisha gjithçka këtu. Bëra atë që ndjeva brenda vetes time. Nuk kisha asnjë kontakt me Federatën Shqiptare”, u shpreh Nini.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: