Connect with Us

Trajneri i Barcelonës zbulon problemin e madh të blerjes së bujshme/ Ai nuk e bën dot lojën tonë

La Liga

Trajneri i Barcelonës zbulon problemin e madh të blerjes së bujshme/ Ai nuk e bën dot lojën tonë

Publikuar

-

Trajneri i Barcelonës ka folur në prag të ndeshjes së sotme në La Liga ndaj Celta Vigos. Valverde është ndalur dhe te lajmet e fundit që thonë se ka “probleme” mes dyshes sulmuese Messi-Griezmann, gjë që është hedhur poshte nga trajneri i katalanasve.

“Nuk ka probleme mes tyre, është shumë më e thjeshtë. Griezmann dhe Messi e kanë të vështirë që të kuptohen me njëri-tjetrin, sepse Antoine është mësuar me një lojë tjetër tek Atletiko. Atje rrëmbenin topin dhe hidheshin menjëherë në sulm për të kërkuar topat pas shpine. Këtu te Barcelona është ndryshe.

E ndërtojmë aksionin me kujdes dhe duke menaxhuar zotërimin e topit. Jam i bindur që Griezmann do të përshtatet. Ne duhet të përshtatemi me të, por edhe ai duhet të përshtatet me ne”, tha Valverde. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: