Connect with Us

Video/ Interi barazon shifrat ndaj ekipit të ‘shqiptarëve’

Seria A

Video/ Interi barazon shifrat ndaj ekipit të ‘shqiptarëve’

Publikuar

-

Interi ka barazuar shifrat 1-1 ndaj Veronës, në ndeshjen e javës së 12-të të Serisë a, që po luhet këto momente në “San Siro”.

Miqtë kaluan të parët në avantazh me Valerio Vere falë nje penalltie të dyshimtë, për të cilën nuk u përdor as VAR. Me këtë rezultat u mbyll pjesa e parë.

Në minutën e 65′, zikaltrit barazojnë shifrat me Vecinon, i cili goditi saktë me kokë pas krosimit të marrë nga Lazarro. Për Veronën, luan nga minuta e parë Amir Rrahmani, ndërsa shqiptari tjetër, Kumbulla, është i dëmtuar. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: