Connect with Us

Video: Interi fiton me përmbysje, 45 milionëshi shënon një gol të çmendur

Seria A

Video: Interi fiton me përmbysje, 45 milionëshi shënon një gol të çmendur

Publikuar

-

Interi vuan shumë ndaj Veronës në “San Siro”, por në fund del me tre pikë. Miqtë kaluan të parët në avantazh me golin e Valerio Verre, nga pika e bardhë e penalltisë. Një penallti mjaft e diskutueshme, madje nuk pati as ndërhyrje të VAR-it.

Barazimi i zikaltërve erdhi vetëm në minutën e 65′, ku Vecino dërgoi topin me kokë në rrjetë pas krosimit perfekt të Lazarros.

Në minutën e 83′, futbollisti i transferuar verën e këtij viti për 45 milionë euro, Nicolo Barella shënoi golin e fitores për zikaltrit me një goditje shumë të bukur nga distanca. Pas kësaj fitoreje, Interi ngjitet momentalisht në vendin e parë me 31 pikë, 2 më shumë se Juventusi. /CNA.al

https://www.youtube.com/watch?v=_NBDUZL3jLg

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: