Connect with Us

Zbulohet plani i UEFA-s/ Finalja e Champions League do të luhet jashtë Europës

Sport

Zbulohet plani i UEFA-s/ Finalja e Champions League do të luhet jashtë Europës

Publikuar

-

UEFA po mendon që finalja e Champions League për vitin 2024 të luhet jashtë Europës, konkretisht në SHBA.

Madje, është zbuluar edhe stadiumi ku pritet të luhet kjo finale, që do të jetë e para në historinë e Champions League që nuk do të luhet në Europë, bëhet fjalë për stadiumin e New Jersey, “MetLife Stadium”, i cili ka një kapaictet mbi 80 mijë vendesh.

E gjitha kjo bëhet për arsye komerciale, pasi fitimet për UEFA-n do të jenë akoma edhe më të mëdha nga finalet e zakonshme që zhvillohen në Europë. /CNA.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

Edhe Bayerni hyn në garë për sensacionin e Europës, zbulohet oferta e majme

Publikuar

-

Bayern Munchen është futur në garën për shërbimet e Erling Haaland. Sulmuesi norvegjez po shkëlqen me Salzburg dhe kryeson renditjen e golashënuesve në Champions League. 19-vjeçari potent ka shënuar 15 gola në kampionat, 4 në Kupën e Austrisë dhe 7 në kompeticionin evropian. Të shumta janë klubet që i janë vënë pas, mes tyre dhe […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Barça kërkon një sulmues në vendin tim?/ Suarez bën deklaratën e papritur

Publikuar

-

“Nuk është diçka çuditshme që klubi po kërkon një numër 9 tjetër, është realiteti i futbollit. Vjen momenti në të cilin mosha ime nuk do të më lejojë të jem në lartësinë e nevojave të Barcelonës”. Janë këto fjalët e Luis Suarezit, në një intervistë të dhënë së fundmi. Sulmuesi i Barcelonës foli për të […]

LEXO TE PLOTE

Sport

E vërteta e hidhur/ Ja pse UEFA-s nuk i intereson kualifikimi i Kosovës në Euro 2020

Publikuar

-

Kampionati Europian 2020 do të jetë i veçantë, pasi për herë të parë në histori, turneu do të zhvillohet në 12 vende europiane. Me kualifikimin potencial të Kosovës, UEFA do të përballej me disa telashe. Edhe pse Kosova ka qenë e pavarur për mbi dhjetë vjet, 79 shtete – përfshirë këtu Spanjën, Rusinë, Azerbajxhanin, Rumaninë […]

LEXO TE PLOTE