Connect with Us

A po ia ndjeni mungesën?/ Icardi çmend tifozët e Interit me këtë statistikë

Sport

A po ia ndjeni mungesën?/ Icardi çmend tifozët e Interit me këtë statistikë

Publikuar

-

Mauro Icardi ka lënë pas problemet e sezonit të kaluar tek Interi dhe po shkëlqen te PSG-ja. Argjentinasi po bëhet protagonist te kampioni i Francës duke lënë në hije emra të fuqishëm si Neymar dhe Cavani.

Icardi ka shënuar 9 gola për PSG-në, 4 në Champions dhe 5 në kampionat. Madje, goli i djeshëm i argjentinasit ishte tepër i rëndësishëm pasi i dha fitoren PSG-së ndaj Brest 1-2 në minutat e fundit. Faqja e statistikave “OptaJean” raporton se ish-sulmuesi zikaltër ka shënuar gol në çdo 17 prekje të topit këtë sezon.

Icardi është i huazuar këtë sezon me të drejtë blerje në fund të tij për 70 milionë euro. Me këtë formë që po tregon, PSG-ja do t’ia japë me qejf Interit këtë shumë. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: