Connect with Us

A po mbahet me hatër Liverpooli?/ Këto janë pamjet që po bëjnë xhiron e botës pas supersfidës së sotme

Premier Liga

A po mbahet me hatër Liverpooli?/ Këto janë pamjet që po bëjnë xhiron e botës pas supersfidës së sotme

Publikuar

-

Liverpooli mposhti Man. Cityn 3-1 në “Anfield” në një ndeshje me mjaft polemika, për shkak të vendimeve kontraverse nga arbitri kryesor i takimit Michael Oliver.

Fillimisht në golin e parë të shënuar nga vendasit, Alexandre-Arnold prek me dorë topin brenda zonës, por aksioni nuk përfundon dhe gjyqtari lejon vazhdimin, pikërisht në kundërsulmin kur Fabinho shënojë një super gol. Pavarësisht protestave të Guardiolës dhe stafit të tij, arbitri e quajti golin të rregullt.

Gjatë golit të dytë të Salah, në minutën e 13′, egjiptiani ishte në milimetrat e pozicionit jashtë loje dhe çuditërisht për 10 sekonda vendoset që goli të pranohet, por në rrjetet sociale po diskutohet dukshëm ky rast.

Në 10 minutat e fundit, sërish Alexandre-Arnold prek topin me dorë brenda zonës, ndonëse gjyqtari ishte shumë afër sërish nuk akordoi penallti.

Ky rast solli edhe “tërbimin” e Guardiolës, duke protesuat ashpër ndaj arbitrit. Në rrjetet sociale akuzat ndaj Federatës Angleze për mbajtjen me hatër të Liverpoolit janë të shumta. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

De Gea drejt largimit, Manchester United i gjen pasuesin

Publikuar

-

Nga

Pavarësisht rënies në formën e tij, portieri i Mançester Junajtid David De Gea këmbëngul se dëshiron të vazhdojë të luajë me “Djajtë e Kuq”. Vitin e ardhshëm, gardiani spanjoll bën plot 10 vite që kur mbërriti në Mançester nga Atletiko Madridi. Megjithëse gjatë kësaj periudhe kanë qarkulluar shumë lajme se drejtuesit e Mançesterit po mendojnë […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

E bujshme/ Thomas Strakosha pranë transferimit te Lazio

Publikuar

-

Nga

Chelsea është duke bërë përpjekje për transferimin e një portieri për ta zëvendësuar spanjollin Kepa Arrizabalaga. Shumë portierë janë në listën e klubit londinez, por vetëm njëri nga ta do të transferohet në Stamford Bridge. Megjithatë, dy gjermanët  janë primarë, por që të dy janë thuajse të paarritshëm. Chelsea ka kthyer sytë tek portierë të […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Klopp kontakton babain e Mbappe, gati transfrimi i bujshëm

Publikuar

-

Nga

‘Reds’ janë gati për lëvizjen e madhe. Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, ka folur me babën e Kylian Mbappe, duke shfaqur interesimin e tij për ylllin e PSG. Klopp i ka bërë të ditur prindit të lojtarit se Liverpool janë të interesuar për shërbimet e Mbappe. ‘Le10Sport’ konsideron se ‘Reds’ po përdorin këtë si taktikë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: