Connect with Us

Goli më i bukur i javës/ Conte nuk e donte, i çmenduri Nainggolan shkund rrjetën me këtë raketë

Seria A

Goli më i bukur i javës/ Conte nuk e donte, i çmenduri Nainggolan shkund rrjetën me këtë raketë

Publikuar

-

Cagliari është padyshim surpriza më e bukur e këtij sezoni në Serie A. Ekipi Sard renditet i treti momentalisht duke lënë pas emra të mëdhenj si Napoli, Milan, Roma, Lazio etj.

Në ndeshjen që po luhet në këto momente në “Sardegna Arena”, Cagliari po turpëron Fiorentinën 5-0. I huazuari nga Interi, Radja Nainggolan, është protagonisti kryesor i takimit të sotëm duke dhënë 3 asiste dhe duke shënuar një supergol.

Pasi shërbeu në 3 gola për shokët e tij, në minutën e 65′ belgu lëshoi një predhë të vërtetë nga distanca duke lënë të shtangur në vend portierin e miqve. Padyshim goli më i bukur i kësaj jave.

Conte nuk e donte tek Interi, por më këtë formë që po tregon nainggolan, me siguri që zikaltrit janë bërë pishman… /CNA.al

https://twitter.com/i/status/1193513541824897027

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Seria A

Shumë zhurmë për asgjë, Interi dhe Roma ndahen në paqe/ Juve fërkon duart

Publikuar

-

Roma ka ndalur marshimin e Interit kryesues të Serisë A, duke bllokuar skuadrën e Antonio Contes në një barazim pa gola në “San Siro”. Një ndeshje ku skuadrat kishin mungesa të shumta, të cilave iu shtuan dëmtimet e Santon dhe Candreva, e ku nuk munguan rastet për gol, por askush nuk arriti të tundte rrjetën. […]

LEXO TE PLOTE
" "

Seria A

Inter-Roma: 45 minutat e para/ Çdo gjë “ok”, por mungon goli

Publikuar

-

Pjesa e parë e supersfidës së javës së 15-të të Serisë A mes Interit dhe Romës, që po luhet në “San Siro” është mbyllur në barazim pa gola. Një ndeshje me emocione dhe rivalitet, me një super atmosferë në stadium, por me pak raste të pastra. Të dyja ekipet po tregohen të kujdesshme dhe duan […]

LEXO TE PLOTE
" "

Seria A

Video: Ronaldo dhe Buffon takojnë dy fëmijët që i shpëtuan tërmetit në Thumanë

Publikuar

-

Futbolli na ka treguar shpeshherë që është më shumë se një lojë. Dy legjendat e futbollit, Cristiano Ronaldo dhe Gianluigi Buffon, kanë takuar dy fëmijë shqiptarë, që i kanë shpëtuar tragjedisë së tërmetit në Thumanë. Video është publikuar në Facebook nga Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama. “Një surprizë për Aurelin dhe Alesjon, dy fëmijët që […]

LEXO TE PLOTE
" "

Seria A

Inter-Roma/ Formacionet zyrtare

Publikuar

-

Inter-Roma do të jetë ndeshja e parë e javës së 15-të në Serie A. Zikaltrit duan fitoren për të vazhduar kryesimin, ndërsa verdhekuqtë duan të vazhdojnë ecurinë pozitive të javëve të fundit. Conte ka hedhur në fushë formacionin më të mirë të mundshëm pas mungesave të Sensit, Barella, Gagliardinit. Formacionet zyrtare: Roma: Mirante; Santon, Mancini, […]

LEXO TE PLOTE