Connect with Us

Ish-trajneri i Barcelonës lë pas dhimbjen e madhe, gati të drejtojë ekipin ku luajnë edhe dy shqiptarë

La Liga

Ish-trajneri i Barcelonës lë pas dhimbjen e madhe, gati të drejtojë ekipin ku luajnë edhe dy shqiptarë

Publikuar

-

Humbja e djeshme e Arsenalit 2-0 ndaj Leicester mund të jetë ndeshja e fundit e Unai Emery si trajner i “Topçinjve”. Spanjolli është pranë shkarkimit dhe sipas asaj që raporton “Daily Mail”, arsenali po mendon ta zëvendësoje Emery me një tjetër spankoll, Luis Enrique.

Ish-trajneri i Barcelonës dhe Spanjës është gati t’i rikthehet punës pas dhimbjes së madhe që mori në gusht të këtij viti. Vajza e tij 9-vjeçare ndërroi jetë për shkak të një sëmundjeje të rëndë. Enrique ishte trajner i Spanjës deri në maj të këtij viti, por më pas dha dorëheqje për shkak të gjendjes së rëndë të së bijës. Ndërsa tani ai shihet si favoriti kryesor për të qenë pasuesi i Emery në “Emirates”.

Ky mund të jetë një lajm i mirë edhe për dy shqiptarët e Arsenalit, Xhaka dhe Mustafi, të cilët nuk i kanë fare mirë punët me Emery. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

La Liga

Tronditet Reali, ylli i madh mungon zyrtarisht në “El Clasico”

Publikuar

-

Lajme aspak të mira për Realin pak ditë para “El Clasicos” së 18 dhjetorit. Klubi madrilen përmes një komunikate zyrtare ka konfirmuar mungesën e Eden Hazard kundër Barcelonës. Belgu ende nuke ka marrë vetën nga dëmtimi që pësoi pak ditë më parë dhë tashmë është e sigurt mungesa e tij në “El Clasico”. “Hazard ka […]

LEXO TE PLOTE
" "

La Liga

Messi zgjedh lojtarin e preferuar dhe nuk është asnjë nga shokët e Barcelonës

Publikuar

-

Lionel Messi ka zgjedhur Sadio Mane si lojtarin e tij të preferuar për këtë sezon. Ylli i Barcelonës thekson se është turp që sulmuesi i Liverpoolit të renditet i katërit në listën finale të Topit të Artë, por nga ana tjetër e pranon se ka shumë lojtarë të mirë këtë sezon. “Është një turp që […]

LEXO TE PLOTE
" "

BundesLiga

Barcelona apo Bayerni?/ Babai tregon të ardhmen e Guardiolës

Publikuar

-

Pep Guardiola u zgjodh si trajneri më i mirë për vitin 2019 nga Federata Katalanase(Catalan FA), por ai nuk ishte prezent për ta tërhequr cmimin. Ndërkohë që spanjolli po udhëhiqte Manchester Cityn në fitoren 4-1 kundër Burnleyt, ishte babai i tij që e mori cmimin për të. Në intervistën e dhënë, pyetja e parë që […]

LEXO TE PLOTE
" "

La Liga

Reali i kundërpërgjigjet Barçës, ofertë e frikshme për Mbappen

Publikuar

-

Kylian Mbappé vazhdon të jetë objektivi kryesor i Real Madrid për sezonin e ardhshëm në atë që duket si një operacion shumë i komplikuar, pasi PSG nuk ka dëshirën më të vogël për ta shitur. Francezët aspirojnë të zgjasin kontratën e lojtarit, të cilin e shohin në qendër të projektit për të ardhmen. Sidoqoftë, sipas […]

LEXO TE PLOTE