Connect with Us

Liverpool-Man.City, formacionet zyrtare/ Guardiola habit me zgjedhjen e tij

Premier Liga

Liverpool-Man.City, formacionet zyrtare/ Guardiola habit me zgjedhjen e tij

Publikuar

-

Në orën 17:30 në “Anfield” do të luhet supersfida e fundjavës mes Liverpoolit dhe Man. Cityt. Një ndeshje që mund të jetë vendimtare për titullin.

Të kuqtë kryesojnë me 5 pikë diferencë ndaj “Qytetarëve” dhe në rast fitoreje sot do të ishin shumë më të qetë në ndeshjet në vazhdim. Në anën tjetër, Guardiola nuk është dorëzuar dhe do të kërkojë me patjetër fitoren sot.

Përsa i përket formacioneve zyrtare, Klopp nuk ka lënë vend për surpriza, ndërsa Guardiola Guardiola habit me Angelinon në krahun e majtë, ndërsa Mendy do ta nisë nga stoli. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

De Gea drejt largimit, Manchester United i gjen pasuesin

Publikuar

-

Nga

Pavarësisht rënies në formën e tij, portieri i Mançester Junajtid David De Gea këmbëngul se dëshiron të vazhdojë të luajë me “Djajtë e Kuq”. Vitin e ardhshëm, gardiani spanjoll bën plot 10 vite që kur mbërriti në Mançester nga Atletiko Madridi. Megjithëse gjatë kësaj periudhe kanë qarkulluar shumë lajme se drejtuesit e Mançesterit po mendojnë […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

E bujshme/ Thomas Strakosha pranë transferimit te Lazio

Publikuar

-

Nga

Chelsea është duke bërë përpjekje për transferimin e një portieri për ta zëvendësuar spanjollin Kepa Arrizabalaga. Shumë portierë janë në listën e klubit londinez, por vetëm njëri nga ta do të transferohet në Stamford Bridge. Megjithatë, dy gjermanët  janë primarë, por që të dy janë thuajse të paarritshëm. Chelsea ka kthyer sytë tek portierë të […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Klopp kontakton babain e Mbappe, gati transfrimi i bujshëm

Publikuar

-

Nga

‘Reds’ janë gati për lëvizjen e madhe. Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, ka folur me babën e Kylian Mbappe, duke shfaqur interesimin e tij për ylllin e PSG. Klopp i ka bërë të ditur prindit të lojtarit se Liverpool janë të interesuar për shërbimet e Mbappe. ‘Le10Sport’ konsideron se ‘Reds’ po përdorin këtë si taktikë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: