Connect with Us

Liverpooli marshon drejt titullit, i jep leksione Cityt të Guardiolës

Premier Liga

Liverpooli marshon drejt titullit, i jep leksione Cityt të Guardiolës

Publikuar

-

Liverpool ka triumfuar në ndeshjen më të rëndësishme të sezonit duke mposhtur Man. Cityn 3-1 në “Anfield”.

Ndeshja nisi në mënyrë krejt kaotike teksa lojtarët e Man City-t ishin akoma duke protestuar për një penallti të padhënë në favor të tyre pas një prekje të topit me dorë nga Alexander-Arnold kur Fabinho ka shënuar golin e avantazhit për vendasit në minutën e 6’. Mesfushori brazilian ka lëshuar një predhë nga distanca duke mposhtur Bravon.

Mohamed Salah ka shënuar golin e dytë pak minuta më vonë pas një aksioni tipik të Liverpool. City nuk kishte qetësinë mendore për të reaguar dhe pas pushimit erdhi goli i tretë i shënuar nga Sadio Mane me kokë pas krosit të Henderson.

Golin e vetëm për Cityn e shënoi Bernardo Silva në minutën e 78′, që shërben thjesht për statistikë. Pas kësaj fitoreje Liverpooli mban vendin e parë me 34 pikë, ndërsa City në vendin e katërt me 25 pikë.

https://www.youtube.com/watch?v=Qycp8VXQlvc

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Premier Liga

Përfundon derbi i Manchesterit/ “Djajtë” i japin leksione Cityt të Guardiolës, mirupafshim titull

Publikuar

-

Sapo është mbyllur në “Eithad” derbi i Manchesterit, aty ku “Djajtë e Kuq” fituan 1-2 ndaj Cityt. Marcus Rashford shënoi golin e parë në minutën e 23′ nga penalltia, gjashtë minuta më vonë dyfishoi rezultatin Martial. pic.twitter.com/Pl8HHQkcRr GOAL!!!Man City 0-2 Man Utd Anthony Martial smashes in from the edge of the box to double the […]

LEXO TE PLOTE
" "

Premier Liga

Bie heshtja në “Etihad”/ E pabesueshme çfarë po ndodh në derbin e Manchesterit

Publikuar

-

Man. City dhe Man. United po përballen në “Etihad” për javën e 15-të të Premier League. Kur duhen pak minuta nga fundi i pjesës së parë, United po udhëheq 0-2. Goli i parë u shënua nga Rashford nga penalltia në 23′, ndërsa më pas dyfishoi Martial në 29′. /CNA.al GOAL!!!Man City 0-2 Man Utd Anthony […]

LEXO TE PLOTE
" "

Premier Liga

Liverpooli marshon drejt titullit, Tottenhami i papërmbajtshëm

Publikuar

-

Skuadra e Liverpool vazhdon të triumfojë në Premier League dhe pas 16 javësh kampionat, ka marrë 15 fitore, duke u ndalur vetëm njëherë në barazim 1-1 përballë Manchester United. Të kuqtë e Jurgen Klopp triumfuan edhe sot përballë Bournemouth në transfertë, me rezultatin 0-3. Chamberlain (35′) dhe Keita (44′) shënuan në pjesën e parë, ndërsa […]

LEXO TE PLOTE
" "

Premier Liga

Tottenhami i Mourinhos është flakë/ Video: 2 gola në 5 minuta

Publikuar

-

Tottenhami ka rilindur me në krye Jose Mourinhon. “Gjelat” e Londrës po fitojnë 2-0 në fushën e tyre ndaj Burnley për javën e 16-të të Premier League. Në minutën e 4′, harry kane shënoi një gol shumë të bukur nga jashtë zonës. Pesë minuta më vonë ishte Lucas Moura, i cili dyfishoi rezultatin pas një […]

LEXO TE PLOTE