Connect with Us

Napoli në krizë/ 3-vjeçarja e sëmurë u dërgon letër prekëse Hysajt me shokë

Seria A

Napoli në krizë/ 3-vjeçarja e sëmurë u dërgon letër prekëse Hysajt me shokë

Publikuar

-

“Napoli nuk është një skuadër futbolli por një gjendje shpirtërore e një populli të tërë!”. Eshtë vetëm 13 vjç, por Aurora është prej kohësh tifoze e axurrëve. Kjo dashuri e ka ndihmuar, deri tani, të kalojë momentet e vështira për shkak të një sëmundje që e shqetëson prej pesë vitesh.

Kriza që po kalon skuadra e Ancelotti e ka tronditur aq shumë saqë i ka shkuar një letër presidentit De Laurentiis, trajnerit dhe gjithë ekipit. “Nuk e di se çfarë ka ndodhur. Ndoshta jam shumë e vogël për ta kuptuar. Por do të doja që tiu tregoja ju se çfarë ndodh brenda nesh.

Fanellat tuaja nuk kanë shumë tituj, por brenda ngjyrave të kaltra është e gjithë dashuria jonë. Ju jeni forca jonë. Ne që ju duam na mjafton t’iu shohim të luani për t’u ndjerë mirë. Këtë krizë që po kaloni po na e përcillni dhe nuk është e drejtë. Ju lutem, kthehuni të fitoni. Ju dua”, mbyllet letra.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Seria A

Shumë zhurmë për asgjë, Interi dhe Roma ndahen në paqe/ Juve fërkon duart

Publikuar

-

Roma ka ndalur marshimin e Interit kryesues të Serisë A, duke bllokuar skuadrën e Antonio Contes në një barazim pa gola në “San Siro”. Një ndeshje ku skuadrat kishin mungesa të shumta, të cilave iu shtuan dëmtimet e Santon dhe Candreva, e ku nuk munguan rastet për gol, por askush nuk arriti të tundte rrjetën. […]

LEXO TE PLOTE
" "

Seria A

Inter-Roma: 45 minutat e para/ Çdo gjë “ok”, por mungon goli

Publikuar

-

Pjesa e parë e supersfidës së javës së 15-të të Serisë A mes Interit dhe Romës, që po luhet në “San Siro” është mbyllur në barazim pa gola. Një ndeshje me emocione dhe rivalitet, me një super atmosferë në stadium, por me pak raste të pastra. Të dyja ekipet po tregohen të kujdesshme dhe duan […]

LEXO TE PLOTE
" "

Seria A

Video: Ronaldo dhe Buffon takojnë dy fëmijët që i shpëtuan tërmetit në Thumanë

Publikuar

-

Futbolli na ka treguar shpeshherë që është më shumë se një lojë. Dy legjendat e futbollit, Cristiano Ronaldo dhe Gianluigi Buffon, kanë takuar dy fëmijë shqiptarë, që i kanë shpëtuar tragjedisë së tërmetit në Thumanë. Video është publikuar në Facebook nga Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama. “Një surprizë për Aurelin dhe Alesjon, dy fëmijët që […]

LEXO TE PLOTE
" "

Seria A

Inter-Roma/ Formacionet zyrtare

Publikuar

-

Inter-Roma do të jetë ndeshja e parë e javës së 15-të në Serie A. Zikaltrit duan fitoren për të vazhduar kryesimin, ndërsa verdhekuqtë duan të vazhdojnë ecurinë pozitive të javëve të fundit. Conte ka hedhur në fushë formacionin më të mirë të mundshëm pas mungesave të Sensit, Barella, Gagliardinit. Formacionet zyrtare: Roma: Mirante; Santon, Mancini, […]

LEXO TE PLOTE