Connect with Us

Ngjarja më e turpshme e javës vjen nga Gjermania/ Video: Kapiteni hedh në tokë trajnerin kundërshtar

BundesLiga

Ngjarja më e turpshme e javës vjen nga Gjermania/ Video: Kapiteni hedh në tokë trajnerin kundërshtar

Publikuar

-

Ajo që ka ndodhur sot në Bundesligën gjermane, është padiskutim e padëgjuar më parë. Lojtari i Eintracht Frankfurt, David Abraham, u ndëshkua me karton të kuq në sekondat e fundit të sfidës, për shkak se përplasi në tokë trajnerin e Freiburg, Christian Streich.

Abraham po nxitonte të merrte një top në rivënie anësore, pasi ekipi i tij po humbiste 1-0. Trajneri i Freiburg nuk lëviz aspak dhe Abraham vendos ta përplasë në tokë. Gjyqtari nuk e toleron aspak dhe i tregon kartonin e kuq. Pamje të rralla këto që vijnë nga elita e futbollit gjerman.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

BundesLiga

Bayerni ka harruar të fitojë, Dortmundi bën manita

Publikuar

-

Bayern Munich ka harruar të fitojë. Pas humbjes 2-1 të pësuar në shtëpi kundër Leverkusen-it fundjavën e kaluar, bavarezët janë ndalur edhe në fushën e Monchegladbach. Ndeshja e luajtur në Borussia-Park është mbyllur në 2-1 në favor të vendasve. Perisic ka kaluar në avantazh miqtë në minutën e 49-të me një gol të mrekullueshëm, por […]

LEXO TE PLOTE
" "

BundesLiga

Video: Bayerni në avantazh, supergol i Perisic

Publikuar

-

Bayerni ka gjetur golin e parë dhe të avantazhit në transfertën ndaj Gladbach për javën e 14-të të Bundesligës. Ishte Ivan Perisic, i cili dërgoi topin në rrjetë me një kthesë fantastikë në minutën e 48′, pas asistit të Muller. /CNA.al

LEXO TE PLOTE
" "

BundesLiga

Bayerni i pafat/ Video: Portieri i kundërshtarëve iu mohon golin për punë milimetrash

Publikuar

-

Pjesa e parë e supersfidës së javës së 14-të të Bundesligës mes Gladbach dhe Bayern Munich është mbyllur në barazim pa gola. Episodi më interesant ka ndodhur në minutën e 28′ aty ku portieri i vendasve Yann Sommer i ka mohuar golin Joshua Kimmich me një ndërhyrje vendimtare për punë milimetrash. Ashtu siç duket edhe […]

LEXO TE PLOTE
" "

BundesLiga

Bayerni përballet me kryesuesit e Bundesligës/ Ja formacionet zyrtare

Publikuar

-

Bayern Munchen do të luajë sot në transfertë ndaj Gladbach, për javën e 14-të të Bundesligës. Bavarezët do të kërkojën fitoren për t’ju afruar sa më shumë kryesuesit të Bundesligës, që është pikërisht Gladbach me 28 pikë, ndërsa Bayerni renditet i kateri me 24 pikë. Për sa i përket formacionit zyrtar, trajneri i Bayernit, Hansi […]

LEXO TE PLOTE