Connect with Us

Vëmendja e të gjithëve do të jetë në Angli dhe Itali/ Dy supersfidat që nuk duhet lënë pa i ndjekur sot

Premier Liga

Vëmendja e të gjithëve do të jetë në Angli dhe Itali/ Dy supersfidat që nuk duhet lënë pa i ndjekur sot

Publikuar

-

E gjithë vëmendja e tifozëve ditën e sotme do të jetë tek dy supersfida. Në “Premier League”, Liverpooli dhe Man. City do të përballen në “Anfield”, në një ndeshje që mund të percaktojë që sot fatin e këtij sezoni. Liverpooli kryeson renditjen me 31 pikë, më pas vijnë Chelsea dhe Leicester me 26 pikë dhe City në vendin e katërt me 25 pikë. Në rast se Liverpooli fiton sot, diferenca do të shkojë plot 9 pikë mes dy ekipeve favoriteve për të fituar titullin këtë sezon, në rast barazimi apo fitoreje të Cityt do të ndizej akoma edhe më shuëm beteja në ndeshjet në vazhdim.

Klopp dhe Guardiola janë gati për përballjen e madhe, ne me padurim po e presim gjithashtu. Ndeshja fillon në orën 17:30.

Në Serie A, Juventusi do të presë Milanin, në një sfidë me emocione të forta pavarësisht situatës në të cilen gjenden dy ekipet. Bardhezinjtë do të kërkojnë fitoren për t’i rimarrë Interit vendin e parë, ndërsa kuqezi njtë do të tentojnë të bëjnë surprizën në Torino. Ndeshja fillon në 20:45. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

Merret zyrtarisht vendimi për të ardhmen e Premier League

Publikuar

-

Nga

Kthimi i futbollit dhe Ligës Premier tani nuk ka një datë përfundimtare pas takimit të aksionarëve. Fillimisht futbolli në Angli u pezullua deri më 30 prill për shkak të shpërthimit të coronavirusit, por në një deklaratë të re, Liga Premier thotë se edicioni aktuale do të rifillojë vetëm kur të jetë gjithçka e sigurt. Sipas […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Milot Rashica “i shkel syrin” Jurgen Klopp-it

Publikuar

-

Nga

Milot Rashica padyshim që ka bërë hapa të mëdha në karrierën e tij, teksa nga fillimet te Vushtrria, tani luan  për ekipin e madh gjerman të Verder Bremenit. Me skuadrën nga Bundesliga, sulmuesi ka treguar paraqitje të shkëlqyera, ku është një nga lojtarët më të mirë te ekipit. Për këtë arsye, Rashica ia ka dakë […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Çmenduria/ Premier League mund të zhvendoset në Kinë

Publikuar

-

Nga

Një klub i Premierligës raportohet se ka parashtruar idenë ekstreme të përfundimi të sezonit aktual në Kinë. Premierliga është në mesin e shumë ligave të Evropës që ka pezulluar kampionatin si shkaku i koronavirusit. Drejtuesit e kësaj lige janë duke u përgatitur që të premten pasdite të mbajnë një video-konferencë, por ka shqetësime se autoritetet […]

LEXO TE PLOTE