Connect with Us

Zbulohet e vërteta/ Ja kush e kërkoi shkarkimin e Kovac nga Bayerni

BundesLiga

Zbulohet e vërteta/ Ja kush e kërkoi shkarkimin e Kovac nga Bayerni

Publikuar

-

Presidenti i Bayern Munich, Uli Hoennes, ka zbuluar se klubi gjerman shkarkoi trajnerin Niko Kovac pasi lojtarët e skuadrës ishin kundër tij dhe dëshironin largimin e tij.

“Natyrisht që brenda skuadrës kishte fjalë se ata e dëshironin shkarkimin e Kovacit. Për këtë arsye, lidershipi reagoi në atë mënyrë”, ka thënë Hoeness.

Pas shkarkimit, kapiteni Manuel Neuer tha se secili lojtar i Bayernit mund t’i shikojë në sy trajnerin kroat dhe vëllain e tij, që shërbente si ndihmëstrajner. Megjithatë, një pjesë e skuadrës tani është konfirmuar se ishin lodhur nga trajneri Kovac dhe donin me patjetër largimin e tij.

Bayerni ka fituar pa probleme në dy ndeshjet e para pa Kovac, 2-0 në Champions në mesjavë ndaj Olympiacos dhe 4-0 dje në Bundesligë ndaj rivalit të madh, Borussia Dortmund. Në këto dy ndeshje, Bayerni është drejtuar nga trajneri i përkohshëm Hans Fick. Ende nuk dihet nëse ai do të qëndrojë deri në fund të sezonit apo jo. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

BundesLiga

Bayerni ka harruar të fitojë, Dortmundi bën manita

Publikuar

-

Bayern Munich ka harruar të fitojë. Pas humbjes 2-1 të pësuar në shtëpi kundër Leverkusen-it fundjavën e kaluar, bavarezët janë ndalur edhe në fushën e Monchegladbach. Ndeshja e luajtur në Borussia-Park është mbyllur në 2-1 në favor të vendasve. Perisic ka kaluar në avantazh miqtë në minutën e 49-të me një gol të mrekullueshëm, por […]

LEXO TE PLOTE
" "

BundesLiga

Video: Bayerni në avantazh, supergol i Perisic

Publikuar

-

Bayerni ka gjetur golin e parë dhe të avantazhit në transfertën ndaj Gladbach për javën e 14-të të Bundesligës. Ishte Ivan Perisic, i cili dërgoi topin në rrjetë me një kthesë fantastikë në minutën e 48′, pas asistit të Muller. /CNA.al

LEXO TE PLOTE
" "

BundesLiga

Bayerni i pafat/ Video: Portieri i kundërshtarëve iu mohon golin për punë milimetrash

Publikuar

-

Pjesa e parë e supersfidës së javës së 14-të të Bundesligës mes Gladbach dhe Bayern Munich është mbyllur në barazim pa gola. Episodi më interesant ka ndodhur në minutën e 28′ aty ku portieri i vendasve Yann Sommer i ka mohuar golin Joshua Kimmich me një ndërhyrje vendimtare për punë milimetrash. Ashtu siç duket edhe […]

LEXO TE PLOTE
" "

BundesLiga

Bayerni përballet me kryesuesit e Bundesligës/ Ja formacionet zyrtare

Publikuar

-

Bayern Munchen do të luajë sot në transfertë ndaj Gladbach, për javën e 14-të të Bundesligës. Bavarezët do të kërkojën fitoren për t’ju afruar sa më shumë kryesuesit të Bundesligës, që është pikërisht Gladbach me 28 pikë, ndërsa Bayerni renditet i kateri me 24 pikë. Për sa i përket formacionit zyrtar, trajneri i Bayernit, Hansi […]

LEXO TE PLOTE