Connect with Us

Bale tërbon sërish Realin, zbulohet dredhia e radhës e uellsianit

La Liga

Bale tërbon sërish Realin, zbulohet dredhia e radhës e uellsianit

Publikuar

-

Gareth Bale prej kohësh nuk ndihet i lumtur në Madrid dhe këtë gjë e ka shprehur me deklaratat dhe qasjet e tij.

Uellsiani ka kërkuar largimin nga klubi ku ka fituar ndër të tjera edhe 4 herë kompeticionin Champions League. Gjatë ditës së sotme, Bale ka irrituar tifozët e Realit, të cilët në rrjete sociale kanë kërkuar ta largojnë menjëherë nga skuadra futbollistin që e blenë për 100 milionë euro.

30-vjeçari nuk është stërvitur me Realin pas një lëndim që pësoi me Uellsin në muajit tetor. Bale papritur është stërvitur rregullisht me kombëtaren e tij dhe pse këtë gjë nuk e bën me skuadrën e Zinedine Zidane. Ky fakt nuk i ka pëlqyer aspak drejtuesve të klubit “galaktik”.

Me shumë gjasa ish-lojtari i Tottenham do të zbresë në fushë me 16 nëntor kundër Azerbajxhanit. Duken se rrugët mes Bale dhe Realit janë të ndara.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

La Liga

Messi shkruan historinë/ Barcelona bën manita dhe kap vendin e parë

Publikuar

-

Barcelona bëri detyrën në sfidën përballë Mallorcës në “Camp Nou”, teksa fitoi me rezultatin e thellë 5-2, në një takim ku Lionel Messi frestoi me një tripletë Topin e Artë të gjashtë në karrierë, që mori pak ditë më parë në Paris. Katalanët zgjidhën gjithçka që në pjesën e parë, kur arritën të shënojnë 4 […]

LEXO TE PLOTE
" "

La Liga

Barça-Mallorca: 5 gola në pjesën e parë/ Messi nuk është normal

Publikuar

-

Barcelona është duke turpëruar Mallorcan në “Camp Nou” për javën e 16-të të La Ligës. Pjesa e parë është mbyllur 4-1 për katalanasit. An assist by Ter Stegen and what a cool finish by Griezmann ..!! Ter Stegen has 2 assists this season. More than Hazard…!! pic.twitter.com/mzFOI2bQ6C — BarcaFreak (@BarcasBoY) December 7, 2019 Griezmann hapi […]

LEXO TE PLOTE
" "

La Liga

Barça mbyll gjithçka brenda 10 minutash me Griezmann dhe Messin/ Ter Stegen nuk është normal me këtë asist

Publikuar

-

Barcelona ka shënuar dy gola të shpejtë ndaj Mallorca në “Camp Nou”, duke vuolusr kështu fatin e ndeshjes që në 16 minutat e para. Në minutën e 7′ hapi serinë e golave Antoinë Griezmann, francezi shënoi pas një topi të gjatë të marrë nga Ter Stegen. Portieri gjerman tregon edhe njëherë tjetër që jo më […]

LEXO TE PLOTE
" "

La Liga

Ngjarje e rëndë në Francë/ Goditet me një objekt misterioz ish-portieri i Realit

Publikuar

-

PSG-ja fitoi në transfertë 1-3 ndaj Montepellier për javën e 17-të të Ligue 1. Parisienët përmbysën disavantazhin me 3 gola në 6 minuta, por një episod i rëndë ka ndodhur me Keylor Navas. Ish-portieri i Realit u godit nga tifozët vendas me një objekt misterioz dhe ndeshja u ndërpre ëpr disa momente. Pasi mori mjekimin […]

LEXO TE PLOTE