Connect with Us

Bayerni heq dorë nga Mourinho & Wenger, zgjedh një amerikano-latin për stolin

BundesLiga

Bayerni heq dorë nga Mourinho & Wenger, zgjedh një amerikano-latin për stolin

Publikuar

-

Shumë emra po qarkullojnë për pankinën e Bayern Munchen. Drejtuesit e kampionëve të Gjermanisë nuk po nxitohen për të gjetur pasardhësin e Niko Kovac dhe Uli Hoeness deklaroi se nevojiten tre javë për të vendosur përfundimisht.

Jose Mourinho, Arsene Wenger dhe Erik Ten Hag janë kandidaturat më të përfolura, teksa Football Insider zbulon edhe preferencën e klubit bavarez. Ai është Mauricio Pochettino, trajneri i Tottenham.

Transferimi i argjentinasit në këtë moment është i pamundur, pavarësisht vështirësive që po has në stolin e Spurs. Bayern e dëshiron për sezonin e ardhshëm, teksa nuk përjashtohet mundësia që Hans-Dieter Flick të mbyllë sezonin në stolin bavarez.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

BundesLiga

I trembi të gjithë/ Bayern tregon se kur do të rikthehet në fushë lojtari prej “qelqi”

Publikuar

-

Kingsley Coman i shqetësoi të gjithë mbrëmë kur la fushën e lojës me lot në sy ndaj Tottenhamit. Fillimisht u dysua se kishte këputur ligamentin e gjurit, gjë që do të ishte dëmtim i përsëritur për të dhe ndoshta do të sillte fundin e karrierës para kohe. Por, dëmtimi francezi nuk është aq i rëndë […]

LEXO TE PLOTE
" "

BundesLiga

Ronaldo, Messi? Jo, jo/ Ja cili është zgjedhur lojtari më i mirë deri tani në Champions League

Publikuar

-

Robert Lewandowski është zgjedhur nga UEFA si lojtari më i mirë i fazës së grupeve në Champions League. polaku është në super formë këtë sezon, ku në 6 ndeshje në grup ka shënuar 10 gola dhe tre herë është zgjedhur lojtari më i mirë i ndeshjes. Leëa është vlerësuar me notën 9.15. Në vend të […]

LEXO TE PLOTE
" "

BundesLiga

U mund sërish nga Bayerni/ Mourinho befason me dëshirën e tij

Publikuar

-

Tottenham u mposht 3-1 dje në mbrëmje nga Bayern Munchen, të cilët e mbyllën në mënyrë të përkryer grupin B. Para dy muajsh në ndeshjen e parë mes dy ekipeve në Londër, gjermanët turpëruan vendasit me rezultatin tenistik 7-2. Megjithatë trajneri Mourinho kërkon sërish një ndeshje me Bayernin. ‘’Dëshira ime është që ne të vijmë […]

LEXO TE PLOTE
" "

BundesLiga

Champions League: Bayerni vendos një rekord të ri

Publikuar

-

Bayern Munchen kaloi 3-1 dje në mbrëmje në ‘Allianz Arena’ anglezët e Tottenham. Në një ndeshje që nuk vlente për asgjë sepse të dyja ekipet e kishin siguruar më parë kalimin për në fazën tjetër, bavarezët dominuan si në lojë dhe në rezultat. Me fitoren e arritur dje kundër të besuarve të Jose Mourinhos, gjigantët […]

LEXO TE PLOTE