Connect with Us

Chiellini “tradhton” Juven: Jam tifoz i Milanit/ Ja lojtari më i frikshëm

Seria A

Chiellini “tradhton” Juven: Jam tifoz i Milanit/ Ja lojtari më i frikshëm

Publikuar

-

Giorgio Chiellini vijon të qëndrojë jashtë fushave të blerta pas operacionit që pësoi në filli të këtij sezoni.

Mbrojtësi i Juventusit ka zbuluar në intervistë se ka qenë një fans i Milanit në fëmijërinë e tij. 35-vjeçari ka treguar për mediat italiane ishujt e tij si dhe kundërshtarët më të vështirë me të cilët është përballur.

“Për fat të keq kam qenë me Milanin, pasi vëllai im ishte me Juventusin dhe nuk mund të bënim tifo për të njëjtën skuadër. Që kur shkela te Juve, mu duk gjithçka perfekte dhe jam bërë tifozi më i madh i tyre që ekziston mbi tokë. Idhulli im i fëmijërisë ishte Paolo Maldini, ndërsa sulmuesi më i vështirë, duke hequr Ronaldon dhe Messin, ka qenë Zlatan Ibrahimovic. Ai kishte forcë fizike, teknikë, shpejtësi dhe gjithçka i duhej për të na komplikuar punën”, u shpreh mbrojtësi i Juventusit.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Seria A

Lazio e Strakoshës i shkakton humbjen e parë Juventusit/ Buzëqesh Interi

Publikuar

-

Lazio ka arritur të mposhtë me përmbysje skuadrën e Juventusit. Lacialët mposhtë 3-1 kampionët në fuqi të Italisë, falë golave të Luis Felipe, Milinkovic-Savic dhe Caicedo, që shfuqizuan golin e Cristiano Ronaldos që në minutën e 25-të. “Zonja e Vjetër” e nisi më mirë takimit, duke dominuar në qarkullim topi dhe në raste të krijuara. […]

LEXO TE PLOTE
" "

Seria A

Strakosha bën pritje spektakolare ndaj Dybalës

Publikuar

-

Nga

Po luhet në Romë, ndeshja mes Lacios dhe Juventusit, e vlefshme për xhiron e 15-të në Serie A. Juventusi i drejtuar nga Sarri kerkon me çdo kusht fitoren, për tu rikthyer përsëri në vendin e parë. Interi u ndal nga Roma ditën e djeshme në barazim, dhe kjo është një mundësi e artë për bardhezinjtë […]

LEXO TE PLOTE
" "

Seria A

Lazio-Juve: 45 minutat e para mbyllen në barazim/ Super ndeshje në “Olimpico”

Publikuar

-

45-minutat e para të supersfudës së javës së 15-të të Serisë A, Lazio-Juve, janë mbyllur në barazim 1-1. Në minutën e 25-të, Ronaldo mposhti Strakoshën, pas asistit të Bentancur. Në minutën e parë shtesë vendasit barazuan me Luiz Felipe, pas asistit të Luis Albertos. /CNA.al Gooooooooooooooooooooal Luiz Felipe @MnbrMadrid pic.twitter.com/er8ZGmQCdd — عز – @MnbrMadrid5 (@GoalHDNot636) […]

LEXO TE PLOTE
" "

Seria A

Ka gol në “Olimpico”/ Video: Cristiano Ronaldo mposht Strakoshën

Publikuar

-

Cristiano Ronaldo ka kaluar në avantazh Juventusin në “Olimpico” ndaj Lazios, në ndeshjen e vlefshme për javën e 15-të të Serisë A. Në minutën e 25′, Ronaldo mposhti Strakoshin nga afër, pas një aksioni të shpejtë të bardhezinjve dhe asistit të Bentancur. /CNA.al Cristiano Ronaldo ⚽💯😍 Juventus take the lead 💯😍⚽#LazioJuventus #ForzaJuve pic.twitter.com/Gi3LWglwI9 — Sport […]

LEXO TE PLOTE