Connect with Us

E zbulon shefi, dy lojtarë të Bayernit kërkuan shkarkimin e Kovac

BundesLiga

E zbulon shefi, dy lojtarë të Bayernit kërkuan shkarkimin e Kovac

Publikuar

-

Uli Hoeness ka zbuluar një detaj në lidhje me shkarkimin e Niko Kovac nga roli i trajnerit të Bayern Munchen. Që raporti i kroatit me një pjesë të titullarëve ishte thyer kjo dihej, teksa presidenti i klubit bavarez e ka konfirmuar në një prononcim për ZDF.

Kreu i gjigantit gjerman tregon se si dy lojtarë të ekipit kërkuan shkarkimin e trajnerit. Emrat e tyre nuk tregohen, por krijimi i pakënaqësive brenda grupit ishte një ndër shkaqet që sollën fundin e aventurës së Niko Kovac te kampionët në fuqi.

Dy lojtarë na kërkuan që të shkarkojmë trajnerin dhe klubi reagoi në lidhje me rrethanat që ishin krijuar“, thekson 67-vjeçari gjerman. Kovac u shkarkua pas humbjes 5-1 në kampionat kundër Eintracht Frankfurt dhe Hoeness ka deklaruar se trajneri i ri do të zgjidhet brenda 3 javësh.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

BundesLiga

Bayerni ka harruar të fitojë, Dortmundi bën manita

Publikuar

-

Bayern Munich ka harruar të fitojë. Pas humbjes 2-1 të pësuar në shtëpi kundër Leverkusen-it fundjavën e kaluar, bavarezët janë ndalur edhe në fushën e Monchegladbach. Ndeshja e luajtur në Borussia-Park është mbyllur në 2-1 në favor të vendasve. Perisic ka kaluar në avantazh miqtë në minutën e 49-të me një gol të mrekullueshëm, por […]

LEXO TE PLOTE
" "

BundesLiga

Video: Bayerni në avantazh, supergol i Perisic

Publikuar

-

Bayerni ka gjetur golin e parë dhe të avantazhit në transfertën ndaj Gladbach për javën e 14-të të Bundesligës. Ishte Ivan Perisic, i cili dërgoi topin në rrjetë me një kthesë fantastikë në minutën e 48′, pas asistit të Muller. /CNA.al

LEXO TE PLOTE
" "

BundesLiga

Bayerni i pafat/ Video: Portieri i kundërshtarëve iu mohon golin për punë milimetrash

Publikuar

-

Pjesa e parë e supersfidës së javës së 14-të të Bundesligës mes Gladbach dhe Bayern Munich është mbyllur në barazim pa gola. Episodi më interesant ka ndodhur në minutën e 28′ aty ku portieri i vendasve Yann Sommer i ka mohuar golin Joshua Kimmich me një ndërhyrje vendimtare për punë milimetrash. Ashtu siç duket edhe […]

LEXO TE PLOTE
" "

BundesLiga

Bayerni përballet me kryesuesit e Bundesligës/ Ja formacionet zyrtare

Publikuar

-

Bayern Munchen do të luajë sot në transfertë ndaj Gladbach, për javën e 14-të të Bundesligës. Bavarezët do të kërkojën fitoren për t’ju afruar sa më shumë kryesuesit të Bundesligës, që është pikërisht Gladbach me 28 pikë, ndërsa Bayerni renditet i kateri me 24 pikë. Për sa i përket formacionit zyrtar, trajneri i Bayernit, Hansi […]

LEXO TE PLOTE