Connect with Us

Mourinho shpërthen kundër Mourinhos pas humbjes ndaj Liverpool/ Lëri protestat

Premier Liga

Mourinho shpërthen kundër Mourinhos pas humbjes ndaj Liverpool/ Lëri protestat

Publikuar

-

Manchester City u mposht me rezultatin 3-1 nga Liverpool në “Anfield Road” dhe tani e shikon veten plot 9 pikë pas tyre, duke komplikuar gjithçka në garën për titullin kampion, ndërsa trajneri Pep Guardiola nuk e fshehu zhgënjimin e tij ndaj arbitrit të takimit.

Megjithatë si të mos mjaftonte humbja, për ta bërë edhe më të zezë mbrëmjen e teknikut spanjoll të “Citizens”, ka menduar rivali i vjetër i Guardiolës, Jose Mourinho, që në një deklaratë për Sky Sport, ka thënë se Guardiola duhet ta kishte studiuar më mirë kundërshtarin.

“Manchesteri është një qytet shumë i bukur, për të qarë pas një mbrëmjeje si kjo dhe sa të merret me arbitrimin, Pep duhej të kishte përgatitur më mirë ndeshjen. Liverpool ka një Firmino që luan mes linjave dhe dy lojtarë si Salah e Mane, që vijnë pas shpine dhe shfrytëzojnë çdo gabim, ndaj për t’i përballuar ata, duhet që lojtarët e prapavijës të luajnë pranë njëri-tjetrit, për të mos lënë hapësira”, deklaroi portugezi.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Premier Liga

Zyrtare: CAS i redukton dënimin gjigantit të Europës, ka të drejtë të hyjë në merkato

Publikuar

-

Gjykata e Arbitrazhit Sportiv (CAS) i ka reduktuar dënimin e mëparshëm Chelseas, ku ndalohej të bënte transferime për merkaton e verës 2019 dhe merkaton e janarit dhe të verës 2020. Pas këtij vendimi, “Blutë e Londrës” kanë të drejtë të transferojnë lojtarë në merkaton e janarit. Chelsea u dënua nga FIFA për shkak se u […]

LEXO TE PLOTE
" "

Premier Liga

Zbulohet arsyeja misterioze pse shoku i Xhakës braktisi fushën e lojës mbrëmë

Publikuar

-

Nuk ka të mbaruar periudha e keqe që po kalon Arsenali. “Topçinjtë” u mundën mbrëmë në fushën e tyre 1-2 nga Brighton, duke e thelluar në këtë mënyrë akoma dhe më shumë krizën. Përveç humbjes, një tjetër moment i sikletshëm mbrëmë ishte kur kapiteni, Pierre Emerick Aubameyang, braktisi fushën e lojës në mënyrë misterioze për […]

LEXO TE PLOTE
" "

La Liga

Guardiola i bën nder të madh Barelonës, i ofron 95 milionë euro për futbollistin problematik

Publikuar

-

Pep Guardiola është gati të bëjë një marrëveshje të bujshme me ish-klubin e tij, Barcelonën. Drejtuesit e Manchester City janë takuar me agjentin e Ousmane Dembele për një transferim të mundshëm të francezit në Angli. Sipas “Eldesmarque”, Guardiola është gati të ofrojë 95 milionë euro për 22-vjeçarin e Barcelonës, i cili njihet për sjelljet e […]

LEXO TE PLOTE
" "

Premier Liga

Arsenal-Brighton/ Xhaka e nis nga minuta e parë, Mustafi nuk duket gjëkundi

Publikuar

-

Arsenali do të presë Brighton në “Emirates” në ndeshjen e fundit të javës së 15-të në Premier League. Trajneri i përkohshëm, Fredrik Ljungberg, i ka besuar një vend titullari granit Xhakës. Përsa i përket Shkodran Mustafit, ai nuk është as në stol. Arsenali ka 7 javë pa fitore dhe momentalisht renditet në vendin e 10-të, […]

LEXO TE PLOTE