Connect with Us

Ronaldo mërzitet te Juventusi, gjiganti anglez fërkon duart

Premier Liga

Ronaldo mërzitet te Juventusi, gjiganti anglez fërkon duart

Publikuar

-

Cristiano Ronaldo po kalon momentin më të vështirë te Juventusi. Zëvendësimi në ndeshjen kundër Milanit e acaroi portugezin, i cili u largua menjëherë drejt dhomave të zhveshjes. Ylli i ekipit nuk priti fundin e ndeshjes për t’u larguar nga stadiumi. Shumica e tifozëve të “Zonjës së Vjetër” nuk e kanë pëlqyer veprimin e tij, teksa nga Anglia vjen lajmi i bujshëm.

Manchester United po tenton të shfrytëzojë situatën dhe është gati ta rikthejë 34-vjeçarin në “Old Trafford”. Daily Express raporton objektivin e ri të “Djajve të Kuq”. Ronaldo kaloi 6 sezone fantastike te United dhe vazhdon të jetë një idhull absolut i tifozëve.

Ekipi i Ole Gunnar Solskjaer ndodhet në vështirësi të mëdha dhe drejtuesit e klubit po presin me padurim janarin për t’u përforcuar. Sulmi është reparti ku priten prurje dhe transferimi i CR7 do të ishte bomba e merkatos.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

De Gea drejt largimit, Manchester United i gjen pasuesin

Publikuar

-

Nga

Pavarësisht rënies në formën e tij, portieri i Mançester Junajtid David De Gea këmbëngul se dëshiron të vazhdojë të luajë me “Djajtë e Kuq”. Vitin e ardhshëm, gardiani spanjoll bën plot 10 vite që kur mbërriti në Mançester nga Atletiko Madridi. Megjithëse gjatë kësaj periudhe kanë qarkulluar shumë lajme se drejtuesit e Mançesterit po mendojnë […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

E bujshme/ Thomas Strakosha pranë transferimit te Lazio

Publikuar

-

Nga

Chelsea është duke bërë përpjekje për transferimin e një portieri për ta zëvendësuar spanjollin Kepa Arrizabalaga. Shumë portierë janë në listën e klubit londinez, por vetëm njëri nga ta do të transferohet në Stamford Bridge. Megjithatë, dy gjermanët  janë primarë, por që të dy janë thuajse të paarritshëm. Chelsea ka kthyer sytë tek portierë të […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Klopp kontakton babain e Mbappe, gati transfrimi i bujshëm

Publikuar

-

Nga

‘Reds’ janë gati për lëvizjen e madhe. Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, ka folur me babën e Kylian Mbappe, duke shfaqur interesimin e tij për ylllin e PSG. Klopp i ka bërë të ditur prindit të lojtarit se Liverpool janë të interesuar për shërbimet e Mbappe. ‘Le10Sport’ konsideron se ‘Reds’ po përdorin këtë si taktikë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: