Connect with Us

Ronaldo u tërbua me zëvendësimin, Sarri i del në mbrojtje

Seria A

Ronaldo u tërbua me zëvendësimin, Sarri i del në mbrojtje

Publikuar

-

Cristiano Ronaldo nuk po kalon një moment të mirë në karrierën e tij. Zëvendësimi ndaj Milanit në minutën e 55-të me Paulo Dybalan po krijon polemika të shumta në Itali. Ylli portugez i cili nuk shfaqi pothuajse asgjë nga repertori i tij ndaj kuqezinjëve u largua i irrituar nga fusha duke mos u përshëndentur me asnjë në stolin e Juventusit.

Ronaldo shkoi menjëherë në dhomat e zhveshjes, madje iku nga Allianz Stadium, 3 minuta përpara se të përfundonte sfida. Nëse ndaj Lokomotivës së Moskës u zëvendësua në minutën e 81-të për një problem në aduktor i cili vuri në rrezik edhe praninë e portugezit në supersfidën ndaj Milanit, përballë kuqezinjëve CR7 ishte hija e vetvetes, duke treguar se po kalon një moment jo.

Në përfundim të ndeshjes trajneri Maurizio Sarri, justifikoi gjithsesi sjelljen e Ronaldos duke e falenderuar që luajti pasi nuk ishte në kushtet optimale ndërkohë dhe se irritimi është normal pasi një lojtar si kërkon të japë gjithmonë maksimumin në fushë, nënvizoi tekniku i Juves.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: